ariston avl 85x çamaşır makinesi arıza

Pompa motoru zamanında su tahliye edebiliyormu ? takip ediniz (filtresi temizmi)
Motor kömürlerinizi sökün boyu 15 mm den küçükse mutlaka degiştirin .Sorun bunlardan birinde !

Pompa motoru zamanında su tahliye edebiliyormu ? takip ediniz (filtresi temizmi)
Motor kömürlerinizi sökün boyu 15 mm den küçükse mutlaka degiştirin .Sorun bunlardan birinde !

üstad saolasın yalnız bu kömürlerin söküm işlemi için resim li bir şey varmı tam olarak nerede oldukları ve nasıl sökülecekleri hakkındsa

Daha önce hiç yapmadıysanız teknik destek alınız cıhazınıza zarar verebilirsiniz.

selam ustalar öncelikle böyle bir siteden yeni haberim oldu ve incelediğimde çok yararlı bir site olduğunu anladım.bunu işle uğraşanları kutlarım.

sorunum şu ariston avl 85 x ça.ma.makinem normal çalışıyor yaklaşık 30 dakika sonra duruyor ve zaman ayarı ışığı yanık vaziyette kilit ışığı ise sürekli yanıp söner halde makine duruyor ben bundan bir şey anlamadım doğal olarak.fişi çekip tekrar çalıştırdığımda gene aynı arıza yapıyor çalışma 30 dakka sonra ayın şekilde duruyor.arıza nedir ve neyapmam gerekir bilgilendirirseniz sevinirim.
birde makine iyi yıkamıyor diyor (hanım) nedendir.:)
şimdiden çok teşekkür ederim cevablarınızı bekliyorum.
arıza ya hız devir kartından yada motordan kartı değiştir eğer sorun devam ederse motoru değiştir.

üstadlar benim makine düzelmişti, ilk sorun tarihinden beri sorun yoktu.fakat gene aynı sorun yapmaya başladı.
ilk zamanlar ben sorunu anlatmakta zorluk çekmiş olabilirim nede olsa ilk arıza idi.
fakat şimdi tam olarak arızayı anladım.makine hangi programda olursa olsun tüm işlemlerini yapıyor fakat sıkma işlemine gelince arızayı veriyor.zaman ayarı ve kilit ışığı sürekli yanıp sönüyor yani.
klavuzdan sadece sıkma programını çalıştırdım işlem bitti.
yani ben şimdi makineyi şu şekilde kullanıyorum.
1-normal şekilde çalıştırıp arıza verdiği yere kadar yıkamayı yapıyor sıkma (durulama) yada kurutma diyelim.arızayı verip duruyor.ende makineyi kapatıp tekrar açıyorum ve bu sefer sadece kurutma işlemini yaptırıyorum.
garip bir durum.
iki işlem ile makine çalıştırıyoruz.
bu sebep nedendir.nasıl giderilir.

sizin makinanızın kartı degiştirilmişmiydi
degiştirildi ise uyumsuz kart takılmış olabilir
kapı kilit rolesi sıkmada devre dışı kalıyor olabilir
son olarakta prizinizin içinde atlama olabilir fişinizi çekin ve prizinizin ,fişinizin ısıdan deforme olup olmadıgını kontrol edin

Son düzenleme:
ekleme
sizin makinanızın kartı degiştirilmişmiydi
degiştirildi ise uyumsuz kart takılmış olabilir
kapı kilit rolesi sıkmada devre dışı kalıyor olabilir
son olarakta prizinizin içinde atlama olabilir fişinizi çekin ve prizinizin ,fişinizin ısıdan deforme olup olmadıgını kontrol edin

evet anakart eprom falan değişmişti garanti kapsamında ilk alındığı yıl servis tarafından.priz ve elektirik sorun yok ondan eminim.

bana bu saatte cevap yazdığın için teşekkürler.
dediğin gibi uyumsuz kart taktılar ise ben bu konuda ne yapmalıyım.ama bu değişim yaklaşık 3 yıl önce yapıldı.
not: bu saatte tek uykusuz ben değilim demekki.:rolleyes:
röle işini sorucam ama vakit baya geç oldu ben yarın makineyi söküp bir bakıcam.ve kart numaralarınıda buraya yazıcam bir fikir olması için.
birde ilk denememde iyi bir iş çıkardım rezistansı söküp temizleyip taktım. helal ban yani=))
ben baaya meraklıyımdır bu konularda elimdede kalsa yaparım.geçen gün master marka amplifier çıkışları patlamıştı 2 adet 16v eski kumandanın kileri söküp taktım alışıtor.ben hiç bir zaman elektronik parçayı atmam mutlak lazım oluyor bir parçası.

Son düzenleme:
Tuş takımı üzerinde--- ön etikette -
21500750702 - V/R/F/ 180-00027-1 -
Ft 03284 - -
arka etikette - -
---------------------- ---------------------------

KART üzerinde baskı yazı olarak -- - EPROM
CHN B
ALI30-00027-2 -- - 24Cb4wb ( b ler 6 da olabilir)
PNE -- - K40421
1903m4 -- -
--------------------------------- ----------------------------

Makine arka tarafındaki kart üzerinde -- - KART ÜZERİNDE YAZAN
-- -
41672010600 -- - 4160-20-200
215007591.08 --
MASK 2.74 -- - WR@P0038-4
S.NB 002210 --
47/04 UP08 SOL KÖŞESİNDE YAZAN --
---------------------------------------- ----------------------

PLASTİK KUTUSU ÜZERİNDE YAZAN

Magnatek
215007591.08
SETT/ANNO 04/05
S.N 009274 UP.08
M2.74
------------------------------------------------------------------------

K art üzrinde ve tuş takım üzerinde yazan bilgiler bunlar.
kartta patlama yada yanık herhangi bir şey yok.lehim kopma yada gevşeme yok. tamamen söküp makineyi her haltını kontrol ettim. ve yerine taktım.
epromuda sökmüştüm ters takmışım düzelttim.arıza vermişti düzeldi.
tüm bilgiler bunlar yardım için teşekkür ederim şimdiden.

sizin arıza kodu F08
ve bu arıza ısıtma rolesinin takılı kalması anlamına gelir.
birde prostatın takılı kalması sürecinde ortaya cıkar.
j3 konnektörünü vede kablolarını kontrol ediniz saglamsa ilk önce prostatı degiştirin sonrasında kartta onarım yapılması gerekecektir .bildirin yardımcıolalım .Eeprom'u ters taktıgınızda sorun yaşamış olma ihtimalinizde çok yüksek .

çamaşır makinası durduğu anda kapı sını elinizle iyice ittirin, hatta kilit mekanızması kısmına yumrukla darbe yapın. düzeleceğini sanıyorum..kapı kilidi switch arızası bunu yapar..

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri