Ariston Avl 108 çamaşır makinası Durmuyor

Arkadaşlar Ariston Avl 108 çamaşır makinası var geçenlerde programa başlayacağı zaman kısa devre yapıp sigortayı attırıyordu kartı söküp rolelerin bi tanesinde arıza olduğunu gördüm değiştirdik .
şimdi kısa devre yapmıyor ama mesela 4nci programda normal yıkamayı seçiyorsunuz maşallah sabaha kadar yıkamada kalıyo yumuşatıcı kısmını bile almıyo durulama sıkmaya geçmiyor ne yapabilirim ? şimdiden teşekkürler .

Çamaşır Makinesi Devamlı Yıkama Yapıyor, Bir Sonraki Programa Geçmiyor sorun bu ama en son programa el le geçiridğimde suyunu boşaltıp kapağı açıyor analamdım ....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sigorta atma sebebini halen bulamamışsınız.
Rezinstansınızı kontrol ediniz .
Konpanent bozukluklarında arıza kodu mutlaka size ön panelden veriliyor.Bu uyarılarıda bizlere yazarsanız ,en kötü ihtimal foto çekip yazınıza eklerseniz sonuca hızlı ulaşabilirsiniz.

arkadaşlar rezistans ısnıyor ama şimdide bu vidoedaki hata kodunu veriyo yarın bi rezistansı bi değiştireyim bi de öle bakalım .. bu hata kodu nedir bilen varmı arkadaşlar ?

bu olay olduktan sonra fişi çektim taktım 3ncü programda başlattım suyu aldı hata vermeden başladı ama bakalım devam edecekmi ?bilmiyorum suda ısınıyor camdan elliyorum sıcak ama hayırlısı bakalım .. rezistans olabilir .... bide onu değiştireyim

Sigorta atma sebebini halen bulamamışsınız.
Rezinstansınızı kontrol ediniz .
Konpanent bozukluklarında arıza kodu mutlaka size ön panelden veriliyor.Bu uyarılarıda bizlere yazarsanız ,en kötü ihtimal foto çekip yazınıza eklerseniz sonuca hızlı ulaşabilirsiniz.

çok saolun sanırım karta elektiriğin girdiği yerde bi sıkıntı vardı kart soketini lehimlerini söktüm tinerle güzelce temizledim ve yeniden taktım ondan sonra sigorta atması kesildi sanırım soket girişinde bi nemlenme veya bi kısa devre vardı ... ama şuan da yukarıda dediğim problemler var...

çok saolun sanırım karta elektiriğin girdiği yerde bi sıkıntı vardı kart soketini lehimlerini söktüm tinerle güzelce temizledim ve yeniden taktım ondan sonra sigorta atması kesildi sanırım soket girişinde bi nemlenme veya bi kısa devre vardı ... ama şuan da yukarıda dediğim problemler var...

Arıza kotları.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...avd-avl-doel-servis-manuel.24490/#post-133178

Yukarıdaki linki tıklayınız

videodaki arıza F07 kodu veriyor
F07:rezistansın rolesi yapışık kalmış
sigorta attığı zaman büyük bi ihtimalle kart üzerindeki ısıtıcı rolenin kontağı yapışmış
k2 kodlu roleyi değiştirin ısıtıcıyıda değiştirin sorununuz düzelir

Her kafadan bi ses çıkmış arkadaş o makinanin genelde kartlarında varistör patlaması oluyor sen kartını sök gözle varistörlerden biri yanık ,patlak varmı bı bakıver zahmet olmazsa....
bana dua etmeyide unutma ;)

Her kafadan bi ses çıkmış arkadaş o makinanin genelde kartlarında varistör patlaması oluyor sen kartını sök gözle varistörlerden biri yanık ,patlak varmı bı bakıver zahmet olmazsa....

sende bu kafalardan birisin.herkez fikrini sölicek tabi.istersen herkez iptal etsin aboneliğini sadece sen yorum yap.ayrıca varistör patlaması ile bi alakası olmayan bi arıza millete yanlış yamalak bilgilerde verme.

Sorunu dikkatlice okuyunuz !
Video yu açınız .
Arıza kotlarını OKUYUNUZ !

Forum kural ve uyarılarını okuyunuz .Emin olmadıgınız konulara boş mesajlar atmak site üyelerini luzumsuz yere gerebilir.

Yanlış bilgi verdigini düşündügünüz üyelerin yazılarını alıntı yapın altına doğru bildiklerinizi ekleyin .

Birbirlerinizle dalaşmak yerine (şikayet et) tuşunu kullanınız.Gerekli yazar ve yazı için yönetimce müdahele yapılaçaktır !

arkadaşlar bende ariston avd12x çamaşır makinası var h20 arıza kodu veriyor su az geliyo diye okudum hortumları ve deterjan bölmesini porçözle temizledim fakat gene aynı arızayı verdi makina yıkamaya geçiyor fakat sıkma sembol ışıgı yanmıyor bu nedenlede makina yıkamayı bitirmiyor kalan süre 1 dakika diyor fakat bu bir dakika hiç bitmiyor makinada yavaş devirde dönüpduruyor.bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim.tüm ustalara saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri