SIEMENS SIWAMAT XL 106 ÇAMAŞIR MAKINASI - ARIZA

highcourt

Üye
Değerli arkadaşlar ,makinamın zamansız bozulması,yüksek tamirat maliyeti ve o anki maddi durumdan dolayı... 2. el Sıemens Siwamat xl 106 çamaşır makinası almıştım,biraz problemli çıktı ama halledildi ancak bu sorunu geçmedi:

Yıkama yapıyor ancak durulama sıkma işlemini bitiremiyor,
1.led başlangıçta yanıyor,sonra sonüyor sonra
2.led yanıyor o işlem de bitince sonuyor en son
3.led diğerleri sönük haldeyken yanıyor ama takılı kalmakta,sönüp son ledin yanmasına ,yani sıkma işleminin başlamasına bitmesine engel oluyor

***durulama sıkma için takıldığı yerde,program anahtarını kapalı hale getirip ( 0 konumuna)sonra
***yeniden durulama ve sıkma işlemi seçip başlatıp bitiriyoruz

arıza karttadır diye düşünmekteyim,işimizi hallediyor ancak 2 veya 3 defa müdahale ile :)))

değerli yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim,Ankaradayım
en uygun şekilde nasıl halledebilirim?

Hepinize simdiden teşekkür ediyorum,sağlık,bereket ve mutlulukla kalınız.

Selam abim.
O kararmalar bir sey diyildir.Takildigi zaman hangi ledlerin yandigini veya ekranda her hansi ariza kodu veriyormu.onlari soyleye bilirmisin.

ilgin için teşekkür ederim ELNUR kardeş, Allah razı olsun,
yıkama başlangıcında , başlat yapıyoruz 1 led yanıyor cihaz başlıyor ,sonra makine çalışmaya devam ediyor1. led sönüyor ve 2 led yanıyor makina çalışmaya devam ediyor bir süre sonra da 2.led de sönüyor ve
sadece 3.led yanık kalıyor ve ordan ileri gitmiyor, makina duruyor 3.led yanıp sönüyor,(durulamada kalıyor ve sıkmayı yapmıyor)
4.led biliyorsun sıkma işaretinin yanındaki o led hiç yanmıyor (makine sanki 3 ledli gibi :---)))

ben de takıldığı yerden sonra
1-program seçme yerinden önce kapalı konumuna alıp işlemi sonlandırıyorum
2-durulama seçeneğini seçip başlatıyorum, su alıp duruluyor
3-en son sıkma seçeneğini seçip başlatıyorum , sıkıyor
böylece çamaşırlar yıkanmış oluyor ' :)))

Son düzenleme:
Sıkma ayar düğmesi suda bırakma konumunda kalmış olabilir. Düğmeyi kontrol etmenizde fayda var. Makine suda bırakma işlemini devreye alıyor gibi.

Candoğan62 kardeş ,değerli yorumun için teşekkür ederim,tekrar gözden geçireceğim, olmaz ise ne yapabilirim ve nasıl bir yol izlemeliyim ? sizin gibi yardımsever kardeşlerime Allah sağlık ve bereket nasip etsin...

arkadaşlar ,teşekkürler ,
cihazın aşağı yukarı şüphelendiğim tüm parçaları tamamen söküp ,temizleyerek taktım,
atık su motorunun da sesi çıkmaya başlamıştı yenisiyle değiştirdim,proğram seçme düğmesini biraz zorladım ,saat yönünde ve tersinde bir müddet,hatta sertçe çevirdim,bol deterjan ve kireç çözücü ile boş yıkama yaptım ,reset vs ...cihaz bir şekilde düzeldi :)))
şimdi şükürler olsun saat gibi ,ses yok ,yıkama ,sıkma herşey tamam
en son kartı tamire verip,olmazsa yenisini almayı düşünürken,cihaz geri döndü, NASİP :)))
bazen herşey tamam zannederken hesapta olmayan küçük bir detay insanı oyalar, olması gerektiği bir zaman vardır VE o an gelince NASİPse olur,bilirsiniz...
sağlıklı ve bereketli günler temennisiyle ,hoşça kalınız.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri