merhabalar ali bey öncelikle burada paylaştığınız bilgiler için sizleri tebrık ediyorum birçok kişinin derdine deva oluyorsunuz teşekkürler şahsım adına benimde bir derdim var elimde garantisi dolmuş indesit W83T(TK) ÇAMAŞIR MAKİNESİ VARbeni çok yordu mümkünse yardımınızı esirgemeyin benden bunun işlemcisi patlamıştı aynı karttan buldum işlemciyi değiştik kartı kontrol ettik arızalı parça bulamadık yerine taktım makina devamlı su alıyordu ve boşaltıyordu normal çalışmıyordu zaten başlama sinyalide vermemişti kartı tekrar kontrol ettik eprom bozuk çıktı servisede sordum proğram silmiş dedi diğer karttan epromu söktük sağlam görünüyordu proğramları yedekledik ve sağlam eproma çaktık tekrar yerine taktım bida denedim bu sefer bütün prg adımlarını izledim başlama sinyali veriyor ama prg yarım çalışıyor (başlama sinyali verdikten 30 sn sonra aralıklı filaş yanıyor prg sonu gibi veya başlama sinyali vermiyor hızlı filaş yapıyor 10-15 sn sonraaralıklı filaşa geçiyor ve üç gödende su alıyor vede boşaltıyor bunun gibi bütün adımlarda bi öyle bi böyle çalışıyor servise bi prg atalım dedim kart takayım diyor yerdımınızı esirgrmryin lütfen saygılar kolay gelsin dileklerimle AYRICA HERKEZİN KANDİLİNİ KUTLUYORUM nice hayırlı kandillere

ali usta öncelikle kolay gelsin ariston avl105x çamaşır makinam var açma düğmesine bastığımda zaman ayarı ve süper beyaz lambaları yanıp sönüyor birde anahtar ışığı hızlı yanıp sönüyo sorun ne olabilir acaba şimdiden teşekkür ederim

ali usta bu sorunun aynısını bende soruyorum cevaplarsanız sevinirim

Arkadaşlar beko 2314 b çamaşır makınam var makina ilk çalışmada suyu aldıktan sonra yıkama yapmaya başladığında hızlı bir şekilde dönmeye başliyor . bunun sebepi ne ola bilir ne yapa bilirim .
Yardım ve cevapların için teşekkür ederim

motor tako mıknatısı kırık yada beyin üzerindeki triak arızalı

merhaba wia60 indesit marka çamaşır makinem var. makine içinde çamaşır yokken enterasandır yıkama yapıyor, fakat çamaşır varken ilk suyu alıyor, 1 2 tur dönüp durulama ışığı ile kapak kilit ışığı hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayarak suyu boşaltmaya başlıyor ve duruyor. körüğe felan baktım boşaltma pompası felan temiz tanbur rahat dönüyor hiç bir sıkıntı göremedim.
Sorun acaba neden kaynaklanıyor olabilir ve hata kodlarını gösteren bir tablo varmıdır acaba?

ikinci el kullanilmis wia60 indesit camasir makinesi.jpg

ariston AQXXF keçe ve rulman numaralarını bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi .
tesekkrler

merhaba bende ariston dialogic ad 10eu çamaşır makinesi var rulmanlarını değiştirdim kontrol amaçlı rezistansını söküp baktım makineyi toplayıp test ettiğimde biraz su alıyor sonra F05 hata koduna geçiyor bu sorunu düzeltmek için ne yapabilirim.

merhaba bende ariston dialogic ad 10eu çamaşır makinesi var rulmanlarını değiştirdim kontrol amaçlı rezistansını söküp baktım makineyi toplayıp test ettiğimde biraz su alıyor sonra F05 hata koduna geçiyor bu sorunu düzeltmek için ne yapabilirim.

Boşalttıktan sonra drenaj pompası çalışmıyor veya seviye sensörü sinyal "boş tank" modu üretmez

1. Elektronik kontrol ve tahliye pompası arasındaki bağlantıyı kontrol edin.
2. Drenaj pompası iddia edilen içerme zamanda kendi terminallerinde AC gerilimi kontrol edin.
3. Değilse, pompa kendisi (bir 220 üzerinde servis), onun konektörler ve elektronik kontrol edin.
4. Seviye sensörü kontrol yanı sıra elektronik kontrolör ile bağlantısı.
5. Filtresini kontrol edin ve tıkanmalar için drenaj hortumunu.
6. Takip eden pompa, basınç şalteri, elektronik kontrol değiştirin.

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri