arduino ile gryroscope programı ve jiroskop kullanımı

yagmur_px

Üye
aslında aradığım voltaj çıkışlı 3 eksenli gyroscope
ancak voltaj çıkışlı 2 eksenli bulabildim.

voltaj çıkışlı olan gyroskope u s 7200 içinde kullanbilirim ancak. jyroskope için program yazımında özel bir durum mevcutmu yani.

diyelimki x eksenini sıfırladık ve ölçüm başladı. ve bir miktar yukarı hareket ettiğinde diyelim ki 2V elektrik sinyali alıyoruz. bu durumda aynı konuma ulaşana dek bu voltaj ilk duruma (1,65v) a inemez değilmi.
yani ilk andan itibaren değişimleri kaydetmemize gerek var mı?

ayrıca s 7200 kullnıyorum ardunio ile ilgili hiç bilgim yok. ardunio için grroskop yazılımıda arıyorum.
yardımcı olan arkadaşlra şimdiden teşekkür ederim.

Bir tane arduino alıp, led yakıp söndürmek ile işe başla. Merak varsa yavaş yavaş çözersin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim.

diyelimki x eksenini sıfırladık ve ölçüm başladı. ve bir miktar yukarı hareket ettiğinde diyelim ki 2V elektrik sinyali alıyoruz. bu durumda aynı konuma ulaşana dek bu voltaj ilk duruma (1,65v) a inemez değilmi.
yani ilk andan itibaren değişimleri kaydetmemize gerek var mı?

ayrıca s 7200 kullnıyorum ardunio ile ilgili hiç bilgim yok. ardunio için grroskop yazılımıda arıyorum.
yardımcı olan arkadaşlra şimdiden teşekkür ederim.

Bahsettiğimiz sensör gyro ise voltaj ilk duruma iner. Eğim ile orantılı voltaj veren sensörler ivmeölçerler dir. Gyro yani açı ölçen sensörler anlık radyal dönme miktarına göre voltaj üretirler. Gyro ların kullanımında ilk andan itibaren integral almak genellikle gereklidir.

Arduinonun sadece adını biliyorum desem yeridir.
Özellikle sparkfun da IMU tarzı ürünler için arduino üzerine inşa edilmiş projeler görmüştüm.
Yanlış hatırlamıyorsam ardu-imu diye bir proje vardı. MPU-6000 için de bir ardu projesi hatırlıyorum.
Aramak lazım.

teşekkür ederim. gyro sensörü ile plc de bir program yazımı düşündüm. ancak blocklarla oldukça zor gibi.:S

Merhaba,
Bahsettiğinize benzer bir proje görürsem size haber vericem. Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,358
Kullanıcılar
450,219
Son üye
sengolw

Yeni konular

Geri