Arduino Amfi kullanma

UsluElk

Üye
10493442654258.jpg
Arduinoda Sd kard modülü ile hoparlör kullandım ama ses düşüktü bunun için mini amfi aldım ama amfide giriş için 3 pin yeri var ama bende 2 çıkış var ne yapabilirim? Ürün Bu. Devre Bu. Amfiyi nasıl kullanabilirim?
arduino-mp3-sd-kart-1.jpg

L-R yazıyor ya arası da gnd zaten. Tek kanal kullanım yeterli normalde bu modül iki hoparlör için yapılmış. L veya R ye birini seçip çiziminizdeki kırmızı kabloyu hoparlörden çıkarıp buraya bağlayacaksınız. Modülün +5 ini ve GND sini verip besleyeceksiniz. Harici bir besleme kullanabilirsiniz modül kaç amper çekiyor bilmiyorum ama arduinoya çok yüklenmesin. Harici bir besleme kullanırsanız amfi modülünün GNDsini arduinodaki GND ye bağlayın ortak olsunlar. L veya R den birini seçip bağlamıştınız buna göre zaten yukarıda iki tane +/- ve +/- var onlardan sadece bir taraf çalışacak. Doğru taraftakini deneyerek de bulabilirsiniz + yazan çıkıştan sinyali bir kabloyla alıp hoparlöre bağlayacaksınız. Hoparlörün - ucu fark etmez nereye bağlı olduğu tahminimce herhangi bir GND ye bağlı olabilir. Olmazsa da hoparlörün + sinyalinin geldiği yerin yanındaki - yi de hoparlörün - sine bağlayın.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri