Araba teybi içine bluetooth modül montajı

asduskun

Üye
Elimde aliexpressten aldığım bu alet var bluetooth modul önceden aux girişinden bağlıyordum bu videodaki gibi bişey yapsam bunun üzerinde nasıl yapabilirim? Mesela kırmızıyla işaretledigm butona 3 sn basılı tutmam gerekiyor açıp kapatmak için

IMG_0530.jpg
IMG_0529.jpg

Soyle birsey yaptım. Once modül üzerindeki pili çıkardım. Teybin üzerinden 5v alabileceğim bir yer buldum ordan aldım şekilde işaretledigim yerlerden karta güç verdim ve Bluetooth modülün üzerindeki butonu teybin butonuna bağladım ancak teybi açınca bu sefer modül açılmıyor tam tersi önce module 3 sn basınca hem modül açılıyor hem teyp neyi yanlış yapıyorum acaba. Bu arada teybin butonuna basılı tutunca teyp normal durumda açılmıyor tek tıkla açılıyor ve tek tıkla kapanıyor ama modülü açmak için üzerindeki butona 3 sn basılı tutmak gerekiyor

Ekli dosyayı görüntüle 51215

O modül ne işe yarayacak çok bağlantı kuramadım

O modül ne işe yarayacak çok bağlantı kuramadım

Normalde o modül dışarıdan teybin aux girişinden bağlanıp bluetooth üzerinden telefonla bağlantı kurup müzik dinlemeye veya telefon görüşmesi yapmaya yarıyor. Ben de ilk gonderimde paylaştığım kişinin yaptığı gibi teybin boardu üzerine bunu Monte edip dışarıda görüntü kirliliği Kablo olmasın diye aynısını yapmaya çalışıyorum. Modülün aux çıkışını teybin girişine lehimledim sorun yok. Teypten güç de alabiliyorum onda da sıkıntı yok ama tek sıkıntı modülü aktif hale getirmekte. Yani teybin butonuna basınca o da açılsın istiyorum ama olmuyor şimdilik.

Anladım teşekkürler açıklama için. Şu zamana kadar kendim de dahil, YouTube da yapılan herhangi birşeyi tekrarlayarak başarıya ulaşanı göremedim. Umarım sizinki olur. Kolay gelsin

Anladım teşekkürler açıklama için. Şu zamana kadar kendim de dahil, YouTube da yapılan herhangi birşeyi tekrarlayarak başarıya ulaşanı göremedim. Umarım sizinki olur. Kolay gelsin

İnşallah. Aslında onun kullandığı kartı kullansaydım çok kolay olurdu ama benimki farklı. Uyarlamak gerekiyor

Tek butonla aç kapa devrelerini bakıp bu kısmı aşman gerek, veya voltaj regülatoru (6 bacaklı) ile tr bağlantılarını ölçerek 5v hattı tespit edersen işin kolaylaşır. Gerçi yerinde olsam bu kadar uğraşmaz butonu söker teybin ön yüzüne yerleştirirr teyp açtıktan sonra butona basar aktifleştirirdim.

Tek butonla aç kapa devrelerini bakıp bu kısmı aşman gerek, veya voltaj regülatoru (6 bacaklı) ile tr bağlantılarını ölçerek 5v hattı tespit edersen işin kolaylaşır. Gerçi yerinde olsam bu kadar uğraşmaz butonu söker teybin ön yüzüne yerleştirirr teyp açtıktan sonra butona basar aktifleştirirdim.

Galiba en Son dediğini yapcam hocam

Hocam dediğin gibi butonu dışarı alıp yaptım çalışıyor ancak bu modül dışarıda da aynı şeyi yapıyordu içeri aldığımda da aynı şekilde yani parazit sesi yapıyor çok ince ama kulak tırmalıyor. İlk açıldığında yapıyor bi de müzik çalarken ama diyelim müziği kestim kestikten 3-5 sn sonra o ses kesiliyor müzik çalınca tekrar başlıyor bu neden olabilir? Sorun teypten olsa teybin arkasındaki vidalarin arasına bi tel sıkıp onu da sasiye baglayinca ses kesiliyormus ama sorun modulden neden bi ses aleti parazit yapar

Burdan kesin şundan yapar demek zor deneme yanılma yapmak gerekir. Ses kablolarının blendajlı olanlarıyla değiştirip dene. Başka yol anten harici devreyi bir tarafı kağıt kaplı folyo ile sarıp faraday kafesi oluşturmak.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri