ara elemanlar nerde hata yaptık acaba ????

ben düzcede yaşıyorum benimle birlikte mezun olan arkdaşlarımdan hiçbiri bölümüyle alakalı yerlerde çalışmıyo yada elektrik elektronikle uğraşmıyor.gerçi kaç kişi istediği sektörde yada istediği işi yapabiliyorki!!!ara eleman mühendislerle işçi arasındaki bağlantıyı kuran eleman olarak geçiyor!peki işyerlerinde bu görevler veriliyormu araştırmak lazım.tabi bu durumlarda çuvaldızı ilk önce kendine batırmak lazım diye düşünüyorumben okul dönemlerinde bilinçli olarak eğitim almadım( kendim için söylüyorum )ama emiinim benim gibi düşünen sonradan kendini geliştirmeye çalışan arkdaşlar vardır.bu yıl kpss ye girdik benim gibi birçok arkdaşım vardır benım durumumda atama yok 84-90gibi punanlarla atanamayan arkdaşlarım var kontejyan yok çünkü:) lise mezunlarının şansı bizden daha yüksek.neyse bende buyıl işletmeye kayıt oldum işletmeci olucam artık :) elektrik elektronikle uğraşmak istedim imkan vermediler lisans diplomasını alırsam belki iyibir işletmeci olabilirim.(tabiki şakaydı:))

Son düzenleme:
ara eleman tabiri bugün geçerliliğini yitirmiştir zaten baştan beri yanlış telafüz ediliyordu bugün bunu yök başkanıda kabul ediyor ve bu kelimeyi kullanmaktan kaçınıyor

yök ne zaman teknikerleri hatta meslek sahiplerini ciddiye aldı ki aynen bende işletme okuyorum
2 pozisyonda çalışır ya işci yada mesleği ile alakalısı olmayan iş devletin kendisinde bile kadro yokki

Arkaşlar egıtım ögretım sıstımı cok yanlıs.O yuzden bu ulkede ne okursan oku faydasız.En gecerlı meslek sadece doktorluktur bence.Dıger mesleklere baktıgınız zaman cogu ınsan kendı dalında ıs bulamıyor ve degısık mesleklerde calısıyor.Kapagı devlet mumurluguna atmaya calısıyor.Sorun temelde yatıyor ve bunun degısmesı ıse cok ama cok zor bence....

"Bu memelekette insanlar meslekleri değil meslekeler insanları seçer"

bu söz ressam olmak isteyen fakat fen bilgisi öğretmeni olan hocamıza aitti baya yerini bulan bir söz helede günümüzde
mesleki liselerden ,okullardan mezun olupda sektörde olmayan hakikaten çok insan var ama ben ce onlarda sektörde olsa fazla gelir herkese yeteceke kadar iş yok buda benim kanaatim saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri