Araçta Amarikan Park Açınca Seste Parazit

Soundles

Üye
Sevgili Üyeler aranıza yeni katıldım.
Aracım civic 2000 bir ses sistemi bağlayalım dedim, delirmek üzerim,
Önce gittim bakır alt yapı çektirdim sıfırdan rca güç kablosu. Ana ünite Kenwood 408 , 2 tane anfi var ses ve mono bas anfisi.
Parazit başladı evde eski teyp ve anfi vardı eski aracımda kullandığım ikisinide denedim sonuç aynı.
hafif tıslama sesi, gaza basınca gelen vıjj sesi ve parkları açınca gelen vınnnn sesi var .
Parkları açınca gelen ses amerikan park modülünü kapatınca gidiyor. modülü değiştim + - bağlantılarının yerini değiştim düzelmiyor.
RCA lara şase verdim, Anfi ve Akü şasesini güçlendirdim olmadı.
Başka ses sistemciye gittim oda kablolar dandik filan dedi bir daha alt yapı çektim Rockford Fosgate RCA ve ses kabloları kullanıldı ama sonuç yine aynı hem para hem zamanım gitmeye devam ediyor.
Akü eski sanırım ama hiç yolda bırakmadı.
Yardımlarınızı esirgemeyin , İstanbul Bağcılardayım yönlendircek yeriniz varsa oda olur.

1.Önce Şase/Topraklama bağlantısının mükemmel olması gerekiyor.
(Kırmızı çember içindeki bağlantı)
Add-Subwoofer-to-Factory-Stereo.jpg

2. Sinyal giriş bağlantı kablolarının ÖRGÜ blendajlı olması gerekiyor.

3. Sizin durumunuza özel olarak, Amerikan Park modülüne ait kabloların, ampli giriş kabloları ile "paralel" gitmemelerinde fayda var, uzaklaştırabildiğiniz kadar uzaklaştırın.
(Mümkünse biri sağdan biri soldan gitmeli)

4. Amerikan Park modülüne ait (+) Voltaj hattına seri olarak bağlı toroidal bobin koymanızda fayda var.
Bu modül içindeki devrede, lambaları "kısmak" için PWM olabilir veya anahtarlama, gürültü üretir bunu önlemek için ortalama 4-5cm çapında ferit nüveye , bağlantı kablosu 5-6 tur sarılır. Park modülünün hemen yakınına monte edin.
toroid_filter_2.png

Kolay gelsin

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,613
Kullanıcılar
450,616
Son üye
Zafer0909

Yeni konular