Arıza Yardım

o iki kırmızı kabloyu bır bırbırıne bagla termıkden sok kırmızı kabloları bır klemens yardımı ıle bır bırıne bagla
Bunu denedinizmi?

o iki kırmızı kabloyu bır bırbırıne bagla termıkden sok kırmızı kabloları bır klemens yardımı ıle bır bırıne bagla
hocam bunu denedim
ve buton yardımıyla asansörü yukarı aşağı hareket ettirebildim. yani çalıştı sistem.
ancak
sonra
kırmızı dugmeye bastıgında mavı dugmenın yanındakı yesıl dısarıya cıkar mavıye bastıgında yesıl ıcerı gırer yesıl ıcerıde iken kırmızı kabloların baglı oldugu yer iletken duruma gecmesı gerekmektedır aksı halde arızalı demektır
bunu denedim
yeşil içerde iken hem öndeki 2 kırmızı kablo hemde arka gruptaki fazlar ayrı ayrı iletken duruma geçti.
termik arızalı mı şimdi değil ise yukardaki gibi iki kabloyu bağladığımda niye çalıştı?
özet olarak
termiği alıp değiştirsem kurtulur muyum bu beladan

anlasılan motorkoruma rolesının yardımcı kontakları arızalı evet onu degıstrırsen problem cozulecek

Resimdeki kule tipi termik yerine aynı akım değerinde motor koruma şalteri kullanmanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
anlasılan motorkoruma rolesının yardımcı kontakları arızalı evet onu degıstrırsen problem cozulecek
ise
yeşil içerde iken hem öndeki 2 kırmızı kablo hemde arka gruptaki fazlar ayrı ayrı iletken duruma geçti.
termik arızalı mı şimdi değil ise yukardaki gibi iki kabloyu bağladığımda niye çalıştı?
her halukarda malzemeyi almaya gidiyorum ancak bilmek istedim

Kontaktörlede, bir faz görunuyor. Diğer 2 faz nasıl nerden gidiyor. Motor sarımdan geldiğine göre, klemens kutusunda köprüleri (yıldız veya üçgen) yapılmısmı.Kontaktörlerin bobin gerilimleri kaç voltdur. Ölçerken, a1-a2 uclarından ölçünüz..

Ölçerken, a1-a2 uclarından ölçünüz.
abi sorunu hallettik çok şükür
sayın @Kolonyalı Mendil
sayın @devil190795
sayın @tamer_gs
sayın @Öksüz Çocuk
sayın @telemcii
sayın @alisy
ve
sayın @suataydin

sayenizde bu arızayı çözmeyi başarabildim.
3 gündür kan ağlattı çok şükür ama burada sizler sayesinde kimseye muhtaç olmadan yapabildim.

başka arızalarımızda var ama bugünlük kafam biraz da dağılsın diye bakmiyacam
Yarın inş kaldığımız yerden devam edicez

eyw.

abi sorunu hallettik çok şükür
sayın @Kolonyalı Mendil
sayın @devil190795
sayın @tamer_gs
sayın @Öksüz Çocuk
sayın @telemcii
sayın @alisy
ve
sayın @suataydin

sayenizde bu arızayı çözmeyi başarabildim.
3 gündür kan ağlattı çok şükür ama burada sizler sayesinde kimseye muhtaç olmadan yapabildim.

başka arızalarımızda var ama bugünlük kafam biraz da dağılsın diye bakmiyacam
Yarın inş kaldığımız yerden devam edicez

eyw.

ne demek kardeş, her zman burdayız.. ama şema var rahatlıkla yapılabilecek bir arıza.. biraz daha dikkatli olursan vede arızaları not defteri gibi bir deftere yazarsan sana çok faydası olur.. ne demişler . aLEM UNUTUR , KALEM UNUTMAZ.. kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri