arçelik led tv

talebe34

Üye
sayın ustalarım
arçelik led tv ses var görüntü yok. ekrana fener ile ışık tutunca alttaki resimler yazılar gözüküyor. yani ekran aslında var ama arkadaki ışıklar yanmadığından bir şey gözükmüyor. televizyonun içinden ledleri yakan ssl devre kartına giden kabloların gerilimini ölçtüm kartın üzerinde yazan 12 voltu görüyorum ancak ledlerin bağlandığı ssl kartının çıkışında yani ledlere bağlantı yerinde voltaj görünmüyor. arıza neden olabilir. yardımlarınız için teşekkür ederim.
ssl kartının modeli: ssl 400-0d5a

Ssl devre kartının direk bir iç arızası bulunmuyorsa kablolarda iletim problemi (İçten kopma gibi) olabilir,lede akımı taşıyan bu kabloları avometre ile baş ve son kısımlarından sesli omaj kontrollü teste tabi tutun,iletim bu arka aydınlatma ledlerine kadar tam aksaksız iletiliyor mu,buna bir bakın.Kolay gelşin.

Ekranı açıp ledleri dışarı alıp kontrol et illa bir kaç tane sorunlu vardır. Konnektör soket de problem çıkartmış olabilir.

Ssl kartindan cikis voltaji alamiyorum yani ledlere gidecek voltaji goremiyorum. Ssl kartindaki olcumlerimdede sorun goremedim ama ledlere gidecek voltaji olcemiyorum. Ssl kartin ne gibi bir ariza olabilir ustalarim. Birde ledleri tek tek voltaj verip olcmek istiyorum kac volt vermek lazim.

sayın ustalarım ssl kartı (led sürücü kartı) çıkışında yani ledlere bağlanan kabloda kaç volt görmemiz lazım.

Trafo sonrası ile led arasındaki elemanları ölç, ledler muhtemelen seridir, tek tek kontrol için 3v yeterli hatta düdük kısmında problar bile iş görür biraz kısık olur ama yeterli.

sayın ustam ledler seri bağlı. ancak led sürücü kartından ledlere giden kablosu söküp ölçüyorum çıkış voltajı alamıyorum. bunun için ledler yanmıyor geliyor bana.
ancak led sürücü kartında yaptığım ölçümlerdede arızalı bir parçaya rastlayamadım. led sürücü kartına besleme kartından 24 volt girişleri var ama ledlere giden kabloyu söküp ölçtüğümde çıkış voltajı yok. arıza bana led sürücü kartı gibi geliyor ama bir arkadaş girişteki voltaj seni aldatmasın besleme kartının sekonderinden dönüş yapıyordur dedi. arıza besleme kartındandır dedi. besleme kartınıda ölçüyorum arızalı bir kısma rastlayamadım. hatta besleme kartının üzerinde yazan voltajlar varmı diye ölçüyorum. besleme kartı her yere üzerinde yazılı voltajı gönderiyor.
led sürücü kartı çıkış vermediği için ledleri ölçmedim diyebilirim. ledler sağlam olsa bile led sürücü kartı çıkış voltajı vermeden yanmazlar bildiğim kadarıyla. sizce ne yapmamı önerirsiniz.
yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.

Resim at, üzerinde durman gerekn kısmı işaretleyeyim. Önceki mesajda yazdım gerçi led sürücü tarafındaki smps trafosu sonrası diyot direnç ölç.

Ustam lg 32 inç led tv ses te yok görüntü de tv açmaya çalıştığım açılıyormuş gibi 3 defa yanıp sönüyor sonra normale dönüyor fakat tv tepki yok led lerde birtanesi patlamış toplamda 3 bar vardı led 2 barda 7 şer led var bir da ise 8 tane led var bende barların 3 değiştirdim toptancidan sıfır aldım kontrol etmeden taktım kapattım tv yine aynı tekrar paneli sökmek istemiyorum bu üç bari kaç volt ile çalıştırıp test edebilirim giriş kablosundan

Ustam lg 32 inç led tv ses te yok görüntü de tv açmaya çalıştığım açılıyormuş gibi 3 defa yanıp sönüyor sonra normale dönüyor fakat tv tepki yok led lerde birtanesi patlamış toplamda 3 bar vardı led 2 barda 7 şer led var bir da ise 8 tane led var bende barların 3 değiştirdim toptancidan sıfır aldım kontrol etmeden taktım kapattım tv yine aynı tekrar paneli sökmek istemiyorum bu üç bari kaç volt ile çalıştırıp test edebilirim giriş kablosundan

Lg ledlerde genelde smd 3030 6v kullanıyor. 22 tame led 6v dan 132 volt yani 132 volt ile test ededilirsin. Ayrıca burada biraz daha detay linkde var Tv led bar çalışma voltajı

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri