Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

Lg6RkJ.png

Ali Bey yardımlarınızla sorun çözüldü dediğiniz gibi program ayar butonunun arkasındaki karta yerleştirdim ve çalıştı. Çok teşekkür ederim.

Merhaba Arkadaşlar benim arçelik 8103 he makinamda durulama ledi yanıp sönüyor. Ayrıca su kesik işareti çıkıyor. Su kesik değil filtreyi de temizledim sorun düzelmedi. Kazan temizleme programına fln alınca içerisine su alıyor makina normal çalışıyor daha sonra ana yıkamaya geçince bir anda kilitleniyor 2 dkka sonra durulama ve su kesik işareti yanıp sönüyor. Sebebi ne olabilir?

ventillerden biri açık devre kontrol ediniz.aklınıza takılan bir şey olursa 0536 462 18 59 dan beni arayınız.

Merhabalar

Arçelik 6103 s Çamaşır makinesinde f5 hattam mevcut ve durulamada suyu atmıyor. Prostadı değiştirsem sorun çözülür mü. Su atığı hortumdan su bastım tersten makine kapalıyke öyle tıkanıklıkta gözükmüyor. Pompanın olduğu yerden suyu çıkartabiliyor. Durulamayı genelde manuel yapabiliryoruz.

Merhabalar

Arçelik 6103 s Çamaşır makinesinde f5 hattam mevcut ve durulamada suyu atmıyor. Prostadı değiştirsem sorun çözülür mü. Su atığı hortumdan su bastım tersten makine kapalıyke öyle tıkanıklıkta gözükmüyor. Pompanın olduğu yerden suyu çıkartabiliyor. Durulamayı genelde manuel yapabiliryoruz.
F5.ntc kısa devre

F5.ntc kısa devre

Merhabalar Arçelik arıza kitabına bakıyorum 6103 çamaşır makinesi için f5 hatasına pompa açık devre veya triyak arızası yazmakta, ntc hata kodu için f01 denmekte emin miyiz ntc hatası olduğuna. o zaman arıza kitabında yanlış anlatım mevcut.

Merhabalar Arçelik arıza kitabına bakıyorum 6103 çamaşır makinesi için f5 hatasına pompa açık devre veya triyak arızası yazmakta, ntc hata kodu için f01 denmekte emin miyiz ntc hatası olduğuna. o zaman arıza kitabında yanlış anlatım mevcut.
Abim bende googleden buldum.Cok tuaf
Arcelik modelleri icin
F01.su boşaltma arızası.
F02.su almama arızası.
F03.ısıtıcı arızası.
F04.ntc arızası.
F05.ntc arızası.
F06.motor dönmüyor arızası.
F07.motor bloke.
F08.huba sensör arızalı.
F09.kart arızası.
F10.senkron arızası.