Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

behzatta

Üye
Makine yakında söküldü mü arıza yaptı mı?
yardımcı olurmusunuz tşk
makine 20 yıllık arçelik dün çalısırken sıkma işlemine gelince durdu başa aldım sadece su aldı öylece kaldı bekliyor bekliyor suyu boşaltıyor

servis motora baktı kömürler bitmis dedi onları degiştirdi

motoru aldım servisten şimdi fişe takıyorum program ayarladıgım yerden cızırtı geliyor diğer programlara geçiyorum biraz su alır gibi oluyor 1-2 sn onuda kesiyor şimdilik yaptıgı şey su tahliyesi

servise götürmeden su alıyordu bekleyip tahliye ediyordu ayar yaptıgım yerden cızırtı yoktu şimdi sadece 1-2 sn su alıp tahliye ediyor

arkadaslar sorun nedir
ayrıca yeni kömürler eski değişen kömürlerin lehiminin üzerine lehimlenmiş bakır kabloya dogrudan temas etmiyor yani

isfa67

Üye
Merhabalar bende konuyu hortlatayim arçelik 6083H kapak kilidi bozuldu değiştirdim ama şuanda da e09 hatası veriyor. Program başlıyor az su alıyor sonra kapak lambası yanıp yanıp sönüyor.nedendir acaba

Son düzenleme:

bakımcıı

Usta Üye
Merhabalar bende konuyu hortlatayim arçelik 6083H kapak kilidi bozuldu değiştirdim ama şuanda da e09 hatası veriyor. Program başlıyor az su alıyor sonra kapak lambası yanıp yanıp sönüyor.nedendir acaba
54386

54387

kapı kilidiniz arızalı bana ulaşın yardımcı olayım tel: 0536 462 18 59

Ekli dosyalar

yardımcı olurmusunuz tşk
makine 20 yıllık arçelik dün çalısırken sıkma işlemine gelince durdu başa aldım sadece su aldı öylece kaldı bekliyor bekliyor suyu boşaltıyor

servis motora baktı kömürler bitmis dedi onları degiştirdi

motoru aldım servisten şimdi fişe takıyorum program ayarladıgım yerden cızırtı geliyor diğer programlara geçiyorum biraz su alır gibi oluyor 1-2 sn onuda kesiyor şimdilik yaptıgı şey su tahliyesi

servise götürmeden su alıyordu bekleyip tahliye ediyordu ayar yaptıgım yerden cızırtı yoktu şimdi sadece 1-2 sn su alıp tahliye ediyor

arkadaslar sorun nedir
ayrıca yeni kömürler eski değişen kömürlerin lehiminin üzerine lehimlenmiş bakır kabloya dogrudan temas etmiyor yani
Çamaşır makinesi tamir için yan yattığında çekmecedeki su kartın üstüne akıyor. ve cızırtı kısadevereye sebeb oluyor. kartı söküp temizliğini yapıp kurttuktan sonra takın. yoksa kart yanar. başıma geldi

the_hero66

Üye
merhabalar,
BEKO 2313CEX çamaşır makinesinde bir sıkıntımız var. yardım edebilirseniz sevinirim.
çalışmaya başladıktan 8-10 dk sonra sayaç sabit kalıyor, tambur bir sağa bir sola dönüşünü yapıyor sürekli. tık sesi geliyor yeniden dönüyor. ama süre düşmüyor. kapatıp yeniden ayarlayıp çalıştırıyoruz. bazen yine aynı arızayı yapıyor, bazen o kısmı geçip normal yıkama işlemini yapıp bitiriyor.
makine 10 yıllık. kartı bir kere tamir gördü. ekranda arıza kodu vermiyor.
sorun ne olabilir?

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
105,517
Kullanıcılar
392,210
Son üye
prasroet

Yeni konular