Arçelik 5800E Çamaşır Makinesi

levent-71

Üye
Slm
5800 e çamaşır makinem var. Makine ilk önce ana ön yıkamadan bir türlü ana yıkamaya geçmiyordu.elle tuşuna basınca geçiyordu.fakat sonradan farkettim.suyu hiç ısıtmıyor.neyse rezistansını ve amortisörlerini de değiştirdim tekrar çalıştırdım yine suyu ısıtmıyor ve ana yıkamadan durulamaya geçmiyor. Bu konuyla ilgili yapabileceğim başka neler var yardımcı olurmusunuz ?

Slm
5800 e çamaşır makinem var. Makine ilk önce ana ön yıkamadan bir türlü ana yıkamaya geçmiyordu.elle tuşuna basınca geçiyordu.fakat sonradan farkettim.suyu hiç ısıtmıyor.neyse rezistansını ve amortisörlerini de değiştirdim tekrar çalıştırdım yine suyu ısıtmıyor ve ana yıkamadan durulamaya geçmiyor. Bu konuyla ilgili yapabileceğim başka neler var yardımcı olurmusunuz ?
rezistansı arızalımıydı?
elektronik kart üzerinde ısıtma rölesini kontrol ediniz.
2705780100.jpg

daha önce f3 arızası vermişti rezistansı değiştirdim.ama yinede suyu ısıtmıyor ve ana yıkamadan bir türlü durulamaya geçmiyor saatlerce yıkıyor soğuk suyla elle durulamaya geçiyor.

daha önce f3 arızası vermişti rezistansı değiştirdim.ama yinede suyu ısıtmıyor ve ana yıkamadan bir türlü durulamaya geçmiyor saatlerce yıkıyor soğuk suyla elle durulamaya geçiyor.

dediğim yerleri kontrol ediniz.rezistans kablolarını takip ediniz karta girdiği yerleri röleyi kontrol ediniz.

slm 5800 e fuzzy model makine test kodu uygulamaya çalıştın ön yıkamave hızlı yıkama basılı tutunca sp çıkması oh harfleri çıktı onuda anlayamadım bunun kitapçığı şu an elimde yok ayrıntıları içeren kitapçık elide olan varmı.yada bu modeli nasıl resetlerim.

slm
ARÇELİK 5800 E FUZZY KULLANMA KLAVUZU OLAN VARMI ????

slm - YARDIMMM
ARÇELİK 5800 E FUZZY ÇAMAŞIR MAKİNESİ -KULLANMA KLAVUZU OLAN ARKADAŞLAR BANA MAİL OLARAK ATABİLİRMİ ACABA ??????

slm - YARDIMMM
ARÇELİK 5800 E FUZZY ÇAMAŞIR MAKİNESİ -KULLANMA KLAVUZU OLAN ARKADAŞLAR BANA MAİL OLARAK ATABİLİRMİ ACABA ??????
http://download.arcelik.com/Download.UsageManuals/5800 E.pdf
Arçelik marka beyaz aşyalarınızın kullanma klavuzlarına arcelik.com adresinden ulaşabilirisiniz. Forumda defaatle belirtilmiştir. Forum içi arama yaptırmakla işe başlayarak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.

slm
makinemiz yapıldı. birgün arayla çalıştırdık .3. çalıştırmada yıkamadan sonra bir baktım sadece f1 yazıyor ekranda başka hiçbir tuş yanmıyor ve suyu sıcak içinde duruyor. ama nerde f1 e geçti onu bilmiyorum.ne yapmam lazım acaba yardım edermisiniz????

slm
makinemiz yapıldı. birgün arayla çalıştırdık .3. çalıştırmada yıkamadan sonra bir baktım sadece f1 yazıyor ekranda başka hiçbir tuş yanmıyor ve suyu sıcak içinde duruyor. ama nerde f1 e geçti onu bilmiyorum.ne yapmam lazım acaba yardım edermisiniz????

f1 pompa motoru arızasıdır.makina pompa motoru arızalı olabilir.filitre yada filitreye bağlı kazandan gelen kalın hortum tıkalı olabilir

test ve arıza kodları
6a6473f7dc6e17b960ee9ddd42722ab9.jpg

5800-arıza-kodları.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular