Arçelik 5083 Uzun Programları Bitirmiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 91536Anakartın görünen yerinde ortada siyahlık var. Bugün sökücem.
yüksek voltaj nedeniyle oluşur o toz birikmesi normal .ventil suyu az mı alıyor arıza verdiğinde ışıklardan hangileri yanıp sönüyor

yüksek voltaj nedeniyle oluşur o toz birikmesi normal .ventil suyu az mı alıyor arıza verdiğinde ışıklardan hangileri yanıp sönüyor
Suyu normal alıyor, hatta durulama programında fazla bile alıyor gibi. Hata oluştuğunda yıkama ve bitti ışıkları yanıp sönüyor. Başlat dediğimde tekrar baştan başlıyor. Her programda yıkama yapıyor, su alıyor, ısıtıyor, döndürüyor, suyu boşaltıyor sonrasında tekrar uzunca su alıyor ve hata verip takılıyor. Pompa sıkma yaptığımda makineyi boşaltıyor. Sıkma programı da gereğinden uzun sürüyor. Sıkmada sanki motor yorulana kadar sıkıyor.

Son düzenleme:
Ntc sensörünü değiştirdim sorun devam ediyor. Yeni fark ettiğim bir detay ise 2. su almada makine kazanı bir türlü dolmuyor su ventillerden hortuma geçiyor ancak kazanın içi dolmuyor, sonrasında bahsettiğim hatayı verip duruyor.

Ntc sensörünü değiştirdim sorun devam ediyor. Yeni fark ettiğim bir detay ise 2. su almada makine kazanı bir türlü dolmuyor su ventillerden hortuma geçiyor ancak kazanın içi dolmuyor, sonrasında bahsettiğim hatayı verip duruyor.
Prosestat arızalı olabilir veya prosestata bağlı hortum tıkanmıştır.Ayrıca tahliye hortumu makineden 40 cm yukarıda olmalı.İki alternatif var ya prosestat yada kart.

Ventillerin artı uçlarının yerini değiştirdim program devam etti. Ventilin birinden daha az su geliyor hortumları söküp kontrol ettim. Ventili değiştirip kontrol edicem.

Evet sonunda hal oldu. Pompa ve ntc boşa değişti ama çözüme giden yolda mubahtır. =) Ventilerden biri az su veriyordu, hortumlarını söküp kontrol edince anladım. Ventili değiştirince sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri