arçelik 4572 PIP 100 HZ ses ve görüntü yok

yazdıklarına baktım .En son lehimle dim dediğin e-w transistörü bdx 53 tür ayaklarında soğuk lehim vardır veya yanmış olabilir darlington ve npn dir .Ölçümü aldatabilir .Eğer yanlardan darlık kavisli ise transistör bozuktur veya etrafındaki büyük kond. ayaklarında soğuk lehim olabilir.Eğer yanlardan darlık çok fazla değil ve düz ise televizyonun servis ayarlarına girerek yapabilrsin

en son lehimlediğim bdx 53 değil ustam 2sc5331 güç transistörü, bide yanında ismini hatırlamıyorum, içinde diyot var, double diyot yazıyordu galiba katalog bilgisi, oda sağlamdı normal diyot gibi ölçtüğümde. yanlardan darlık kavisli ve bayağı fazla, soğuk lehimleri tekrardan geçtim üstünden. batı katı olarak geçen yer hangi bölge oluyor bu arada, şemayı bulamadımda

2sc 5331 in yanındaki trnansstör soğutucuya bağlı o sağlamsa yanındaki kapasitelere bak

anladım ustam, yarın bide bdx transistöre bakayım, 2sc5331 ve trafo etrafındaki kondansatörleri değiştirdim zaten, kapasitif kond.larda sıkıntı olurmu yoksa sadece elektrolitiklere mi bakayım bu arada??

usta bu şema bendeki malzemelerle uyuşmuyor ama takip etmek için iş görür herhalde, bakmaya başlayım bi tekrardan, vardiyeli çalışınca ara vermek gerekiyor bazen malum :)

Ekli dosyayı görüntüle 12477 yükledim şemasını işini görür mü?

sn uçak16; gönderdiğiniz şemada entegre MSP3410G, bendeki ise MSP3411G... ne kadar fark eder bilmiyorum ama, benim 5331 transistörün yanına bağlı olan bdx değil, f60b150ds modülasyon diyoduymuş...
şemaya göre bdx53 ile bağlantısı olan BC858 iki tane SMD transistör var. bunlarda bi anormaliik olabilirmi? SMD olduğu için söküp bakamadım güvenipte...

Son düzenleme:
şimdi BDX53C transistörünü değiştirdim, ama artık ekranda yok... açıyorum power düğmesinden, ama ekran üzerindeki kumanda tuşlarının ışıkları devamlı yanıp sönüyor. 1er saniyelik frekansla yanıp sönmesinin bi anlamı olabilirmi, daha neye yönlendirir yani?? şu an ne ekranda görüntü var, ne de ses... her başarısız sonuçta daha da çöküyorum artık, acil yardımlarınızı bekliyorum

haadi ama artık biri bana yardım etsin lütfen, bu konuda yapabileceğimiz bişey yokmu??

taktığın tr sök ekran vazo gibi açılıyorsa taktığın tr tam karşılığı değildir.Sorun en son nerede kalmıştı şemaya göre voltaj kontrolu yapıp açıklayıcı yazarsan yardımcı olurum

usta transistör birebir, BDX53C... sorun değiştirmeden önce yanlardan daralma vardı. normal açılıp ses geliyordu. tek problem daralmaydı yani, değiştirdikten sonra ekran ve ses gelmiyor, en baştaki problemden farklı olarak, açtıktan sonra ekranın üstündeki program ve ses tuşlarının ışıkları devamlı yanıp sönüyor. yaklaşık 1er saniyelik frekansla yanıp sönmesinin bi anlamı varmıdır??

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri