Arçelik 3885 kt kurutma makinesi kurutmuyor.

M.orak

Üye
3885kt ısı pompalı model kurutma makinesi daha önce bir problem var mıydı bilmiyorum ama şuanda 3 saat çalışsa bile kurutmuyor, kazanın içi nemli yeterince ısındığını düşünmüyorum, ntc yi kontrol ettim 11kohm değer alıyorum, kompresör 15 saniye devreye girip çıkıyor normal mi anlamadım ama parmağımı üzerine değdirdiğimde bayağı sıcak bu da normaldir büyük ihtimalle, alttaki filtre yeri ıslanıyor bayağı, başka nereleri kontrol edebilirim?

Makinenin arkasındaki Sağ alt köşedeki plastik kapağı açıp su ve kav birikintilerini temizleyin.Düzelmez ise;
Limit sigorta termostat,
Limit kesici termostat,
Pompa termik;röle,
ana kart 12 v röle sağlamlığını kontrol edin.
Pompa termik açıyorsa arızalıdır.Drayeri tıkalı ise değişimi gerekir.
Arıza pompa ise yeni makine alın.
Isıtmama probleminin senepleri bunlardır.(ntc sağlam dediğiniz için es geçtim)
Selametle.

Teşekkür ederim dediklerinize bakalım arizayi çözersem dönüş yapacağım.

Makinenin arkasındaki Sağ alt köşedeki plastik kapağı açıp su ve kav birikintilerini temizleyin.Düzelmez ise;
Limit sigorta termostat,
Limit kesici termostat,
Pompa termik;röle,
ana kart 12 v röle sağlamlığını kontrol edin.
Pompa termik açıyorsa arızalıdır.Drayeri tıkalı ise değişimi gerekir.
Arıza pompa ise yeni makine alın.
Isıtmama probleminin senepleri bunlardır.(ntc sağlam dediğiniz için es geçtim)
Selametle.
Hocam iyi günler tekrardan, termostat lari bulamadım bu cihazda termostat lar nerededir?

Makineyi bayağı sökmeniz gerekecek.Plastik tabanda ve kompresör borusu üzerinde.Tavsiyem servise başvurmanız.

Makineyi bayağı sökmeniz gerekecek.Plastik tabanda ve kompresör borusu üzerinde.Tavsiyem servise başvurmanız.
hocam pompa devreye girdikten 10 saniye sonra termik atıyor, sizce durum nedir? nereleri kontrol etmeliyim?

Son düzenleme:
Pompa sargılarıında omaj var mı diye ölçülmeli.Pompanızdaki kapasitörü değiştirip test edin lütfen.

8magk8z.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri