Arçelik 2476 cei Buzdolabı çalışıyor ama soğutmuyor.

gunsak

Üye
Arıza tespiti için servis çağırdım. Sadece Buzdolabının içine ve arkasına bakıp kompresör yanık değişmesi gerek dediler.
(4600 tl) Servisin kompresör arızalı tespitinden sonra bende kompresörü incelemeye başladım. Normal çalışıyor. Bazen duruyor bir süre sonra tekrar çalışıyor. Aşırı ısınma ve gürültülü çalışma yok. kompresörün Ampermetre ölçüm değerleri, Ana sargı 32 ohm, yardımcı sargı 40 ohm ve alttaki iki ucun ölçüm değeri ise 65 ohm çıktı. Buzdolabı normal çalışıyor ama soğutmuyor. Gösterge panelinde herhangi bir arıza kodu yok. Sizce servisin tespiti doğrumu. Konuya hakim ustaların yardımını bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20230403_160413.jpg
    20230403_160413.jpg
    211.4 KB · Görüntüleme: 11
kompresör yanık olsa sigorta ne bileyim kaçak akım atardı. Benim şahsi fikrim gaz kaçağı olmuş. Borularında delinme olmuş olabilir. Sistemde gaz olmayınca soğutma yapmaz. Başka bir servis çağırın. Arıza gazla ilgili ise 1000 tl yi geçmez

Teşekkür ederim. Bende, gaz kaçağı olduğunu düşünüyorum. Başka ustaya baktıracağım.

Başka tamirciye baktırdım. Oda kompresör yeterli basınç yapmıyor dedi. Ayrıca kompresör havayı alacağına basıyor dedi. İlginç tespit. Yani sonuçta bu kompresör değişecek. Bakır sargılı sağlam bir kompresör önerisi istiyorum.
Kompresörü kendim alıp öyle taktırmak istiyorum.

Kompresöre bağlı bakır boruyu kesti bir alet bağlayarak ölçüm yaptı. Ve yeterli basınç vermiyor dedi.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri