Arçelik 24000 btu klima soğutma problemi

Ayrıca soğutma derecesinin çekilen amperle ilgisi var mı yani 18 derecede inen ile 23 derecedeki çekilen anket farkını soruyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Cihaz cok. Uzun süreler çalışıyormu. Yoksa kısa sure çalışınca da yapıyor mu.

Bugün sabahtan beri çalıştırdık 2-3 kez kapattık(10 dk filan) şimdi dış ünite hiç çalışmıyor başladığımız noktaya geri döndük @Gürkanizmir

Tamire gelene çağırdım yarın öğlen tekrar gelecek. Klima çalışırken arada bir yani bugün toplam 6-7 kez cuss şeklinde sanki su sesi gibi ses çıkartıyordu bazen borudan baZen iç ünite kısmından bunu tamir edene sorduğumda bi sıkıntı yok demişti acaba gaz mı kaçırdı Dicem gaz kaçırsa motor çalışmasını etkilemez diye biliyorum.Ayrıca kablo ısınma seviyesi ısınıyo ama çok sıcak değildi. Otururken soğutmadığını anladım ve kontrol ettiğimde dış ünite çalışmadığından muhtemelen kablo soğuktu tabi.Bu sorunu çözebilecek ama ÇÖZEBİLECEK biri varsa forumdan tavsiyelerinizi bekliyorum

Tamire gelene çağırdım yarın öğlen tekrar gelecek. Klima çalışırken arada bir yani bugün toplam 6-7 kez cuss şeklinde sanki su sesi gibi ses çıkartıyordu bazen borudan baZen iç ünite kısmından bunu tamir edene sorduğumda bi sıkıntı yok demişti acaba gaz mı kaçırdı Dicem gaz kaçırsa motor çalışmasını etkilemez diye biliyorum.Ayrıca kablo ısınma seviyesi ısınıyo ama çok sıcak değildi. Otururken soğutmadığını anladım ve kontrol ettiğimde dış ünite çalışmadığından muhtemelen kablo soğuktu tabi.Bu sorunu çözebilecek ama ÇÖZEBİLECEK biri varsa forumdan tavsiyelerinizi bekliyorum
Ses gelmesi normal değil sizin cihazda koprasor arızası var gibi çok ısınan koprasor içindeki yag yanıyor ve kirlilik yapıyor. Kablo ısınması da ondan ısınan koprasor fazla akim çeker.bir ölçü aletiyle koprasor uçlarını kontrol ettir meni tavsiye ederim.kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri