Arçelik çamaşır makinası su almıyor

marabadan

Üye
Merhaba herkese,

Babamların arçelik 2800 model eski bir çamaşır makinaları var. Nerdeyse 30 yıllık makina. Güzel çalışıyordu ama son zamanda su almama sorunu oluşmuş..

Ben naçizane makinaya baktım.

Farkettim ki makina ön yıkamada su almada bir sorunu yok.

Ana yıkamaya geldiğinde ise su almıyor. Bu B programında da, X programında da böyle.

Ama şöyle bir durum var. Örneğin X programında sıcaklığı 20 derece üzerine çıkartığımızda su almıyor, fakat düğmeyi 0 derece veya sadece derece simgesi bulunan yere getirdiğimizde ise su alıyor ve makina normal çalışıyor.

Ben ventil de mi sorun diye ön yıkama ventiliyle ana yıkama ventilinin yerlerini değiştirdim. Sorunun devam ettiğini gördüm.

Ana programda iken ventili ölçtüğümde 10v civarında bir gerilim alıyorum. Ön yıkamada aynı ventil de 220 voltu görebiliyorum.

Biraz uzun oldu ama bu su alma sorunuyla ilgili başka ne yapabilirim. Sorun ne olabilir. şimdiden teşekkürler sizlere

Sıcak su Valfine gelmesi gereken voltajı mekanik beyin kontagi gecirmiyor olabilir.

Sıcak su alamadığı için program ilerlemiyor.
Suyun makineye kadar geldiğinden ve giriş filtresinin temiz olduğundan emin olun.
Eğer su alma sırasında ventilden vınıltı duyuyorsanız ve su yolu temizse ventil arızalıdır.

yada su girişindeki çiftli ventilin sıcak olanı bozulmuş olabilir. biraz neodyum mıknatıs ile manyetiğini arttır öyle dene

Evet su alma sırasında sıcak su ventilindeki o vınıltı sesini duydum. Girişi ölçtüm 220 voltu gördüm. Ama suyu alamıyordu. Su ventile kadar geliyor ama su geçmiyor gibi. Hemen sıcak su ventilini değiştireceğim. Sonucu bildireceğim size

Evet su alma sırasında sıcak su ventilindeki o vınıltı sesini duydum. Girişi ölçtüm 220 voltu gördüm. Ama suyu alamıyordu. Su ventile kadar geliyor ama su geçmiyor gibi. Hemen sıcak su ventilini değiştireceğim. Sonucu bildireceğim size
Pense ile tutup çıkartılabilir.
Screenshot_20190326-164609_Google.jpeg

Tamergs, Lotus adana, Paskomya...Yardımlarınız için öncelikle size çok teşekkür ederim. Ventil filtresini tekrar temizledim. Ama sorunun devam ettiğini görünce sıcak su ventilini yenisiyle değiştirdim. Vee sorun çözüldü. Çok mutluyum. Allah hepinizden razı olsun....

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri