apartman diafonu bağlatısı ve çalışma presibi

zil panelini aç kabloların ezik olup olmadığına bak kabloları ayır yada bantla eğer 3 nolu butona bastığında 2 de beraber çalıyorsa 1 ve 2 nolu dairelerin buatlarına bak temas olabilir çıplak kablo olmasın kapı oto. için = içeriden biri butona bassın otomatiğe enerji geliyor mu gelmiyorsa trafoya bak geliyorsa otomat bozuk olabilir eğer ekonomik audio kullanıyorsan bağlantı biraz farklıdır

arkadasım kapı otomotiğinin iki ucunundan birini eksi veya artı yap diyleim eksi oldu diafon kablosundaki giri siyahtan birini kapı otomatiğinin diğer ucuna bağla diyelim giriyi bağladın diafon kablosundaki siyah ucu trafodan artıya bağla bütün dairelerde siyah ucunu ek yaparak her daireye girmiş ol yukardan dönüş ucu ise gri olur onuda kapı otomatğine bağla özet olarak yukardan gelen gri siyahın biri dönüş ucu diğeri artı ucu böyle yaparsan çalısır

Merhaba audı as 202 cihazının bağlantısını bilen varsa bana gönderirseniz sevinirim...sorun 1.kat normal çalışıyor 2.kat kapı otomotiği ve hoparlör çalışıyor ama dış kapıdan sadece zil çalmıyor bu konuda bilgisi olan varsa yazabilirmi.

selam.. elimde as202 marka diyafon var ama şemasını bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin...

Arkadaşlar sitemizde audio markanın eski metal modellerine çok benzeyen santralli bir sistem kurulu bazı arızalarını gidermem için şeması gerekiyor aslında sistemi biraz çözdüm ama kapı otomatiği kısmına takıldım santralde bir röle kullanmış bağlantı şeklini tarif edebilirseniz çok mutlu olucam ,şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar kolay gelsin;
diafonlu zil tesisatında zil yukardan çalıyor aşağıdan çalmiyor sebebi ne olabilir.
bilgi verebilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri