Aoc monitör besleme kartı arızası hk.

Aoc monitör besleme kartında kısa devre var ve transistör soğutucusunda kaçak var neden olabilir? Bundan dolayı monitör yönetim kartından kısa devre sesi geliyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20231217_172758.jpg
    IMG_20231217_172758.jpg
    288.2 KB · Görüntüleme: 15
Haklısın. Fakat kontrol kalemi dışında metal bir şey deydiğinde sigorta attırdı.

Haklısın. Fakat kontrol kalemi dışında metal bir şey deydiğinde sigorta attırdı.

Kontrol kalemini üzerine tuttuğunuz soğutucu ve üzerindeki yari iletken arasında normalde başka bir yere temas var ise izolator konulur.

Ancak sizin bu kart monitör arkasında ve plastik kasa içinde sabit durduğu için herhangi bir izolasyonu gerek yok. Orada bir risk oluşturmuyor.

Siz dışarıdan bir temas olusturursaniz tabiki risk olur kısa devre olur. Elektronik bir kartla çalışırken üzerinde yanında metal iletken temas ettirirken çalışma güvenliği için kısa devre olmaması için özenle dikkat edilmeli.

Sizin kartta kısa devre sorunu yok dışarıdan müdahale var.

‐--------------------------------------------------------

Sözün özüne gelelim. Bu monitorle ilgili ilk şikayet ne idi? Sorun ne ona göre sizi yönlendirelim.

Kontrol kalemini üzerine tuttuğunuz soğutucu ve üzerindeki yari iletken arasında normalde başka bir yere temas var ise izolator konulur.

Ancak sizin bu kart monitör arkasında ve plastik kasa içinde sabit durduğu için herhangi bir izolasyonu gerek yok. Orada bir risk oluşturmuyor.

Siz dışarıdan bir temas olusturursaniz tabiki risk olur kısa devre olur. Elektronik bir kartla çalışırken üzerinde yanında metal iletken temas ettirirken çalışma güvenliği için kısa devre olmaması için özenle dikkat edilmeli.

Sizin kartta kısa devre sorunu yok dışarıdan müdahale var.

‐--------------------------------------------------------

Sözün özüne gelelim. Bu monitorle ilgili ilk şikayet ne idi? Sorun ne ona göre sizi yönlendirelim.
Görüntü gelmiyor. Stanbuy ışığı yanıp yanıp sönüyor. birde adaptörlerde kısa devre olduğu zaman bir ses gelir ya anakarttan bu şekilde ses geliyor. Bir multimetre alacağım en iyisi.

Görüntü gelmiyor. Stanbuy ışığı yanıp yanıp sönüyor. birde adaptörlerde kısa devre olduğu zaman bir ses gelir ya anakarttan bu şekilde ses geliyor. Bir multimetre alacağım en iyisi.

Kartın üzerindeki kondansatorlerde tepesinde şişme bombe oluşumu var mı?

Cızırtı sesi smps guc kaynağının düzgün calismadigina işarettir. Çık kapasitorleri değer kaybedince yada kuruduğunda böyle davranır.

Kontrol etmekte fayda var.

Selamun aleykum dün ölçü aleti aldım tek tek kontrol ettim. Kondansatörlerde problem yok fakat trafo çıkışı 2 adet diyotta problem gördüm. Fakat diyotlarda problem olduğu halde kartın çıkış voltajı nasıl olur da istenen değerde 5v oluyor anlamadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri