Anolog ölçme aleti yanık direnç

Anolog ölçü aletimde direnç yanmış ve ibre çalışmıyor bu direnci yanık olduğundan okuyamıyorum, lütfen bilen varsa yazabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20220619_204726.jpg
    IMG_20220619_204726.jpg
    200.4 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20220619_204758.jpg
    IMG_20220619_204758.jpg
    213.3 KB · Görüntüleme: 38
Anolog ölçü aletimde direnç yanmış ve ibre çalışmıyor bu direnci yanık olduğundan okuyamıyorum, lütfen bilen varsa yazabilir mi?
Yerine pot bağlayıp deneyerek bulabilirsin belki. Yüksek değerliyse oda zor. Sanki çoğu direnç aynı gibi. El yapımı kart. Ne güzel nostaljik bir alet.

Benzer bir alet bende de var. İçini açıp bakayim aynısı ise direnci size söyleyeyim.

Değilse başka arkadaslarda benzeri olabilir onlarda yardımcı olabilir.

Muhtemelen yanlış kademede olcum yapmanın kurbanı olmuş iyi patlamış.

Bendeki dizayn olarak aynısı ama farklı.marka. içini açtım ama pcb benzemiyor.
20220621_075243.jpg

al sana bir adet zihni sinir procesi: 3,3 ohm direnci tak dene, olmadı 4,7-5,8- 6,3 öyle devam et. lehim var, pompa var, direnç var; neden helva yapmıyorsun?

al sana bir adet zihni sinir procesi: 3,3 ohm direnci tak dene, olmadı 4,7-5,8- 6,3 öyle devam et. lehim var, pompa var, direnç var; neden helva yapmıyorsun?
Mantıklı olun bilerek takın bir direnci, üstelik değerini öğrendim 18.5 ohm ve şemasınıda elde ettim, bilinçli olmak ve bilgi paylaşımında bulunmak en güzeli
Tüm cevap yazanlara teşekkür ediyorum, mevcut direnç 18.5 ohm muş

Mantıklı olun bilerek takın bir direnci, üstelik değerini öğrendim 18.5 ohm ve şemasınıda elde ettim, bilinçli olmak ve bilgi paylaşımında bulunmak en güzeli

peki ya tolerans değeri?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular