anlık algılama

CPU modeliniz nedir. Size söylediğim şekilde HSC kullanarak yapabilirsiniz. Bana CPU modelini verin size örnek prog göndereyim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar bu inputların girişlerindeki filtreler nerden düşürülüyor microwinden mi neresinden acaba teşekürler

teşekürler ernosta arkadaşım s7200 cpu 224

Programınızın tarama süresi eğer sensörünüzün verdiği çıkış süresinden uzun ise input filtresini azaltsanız da bu inputu yakalayamazsınız. Input fitresi parazitleri önlemek için kullanılır.
Bu işlemi Microwin de Pulse Catch den yapabilirsiniz.

Microwin programında Help içinden "Pulse Catch Bits" aratırsanız olayın mantığını size gösteriyor. Foruma resim ekleyemediğim için size ilgili sayfayı gösteremiyorum.

ernosta arkadaşimhelp ten bulum inceledim am abunu nasıl yarlıyaza ayar yeri nerde msn de görüşebilirmiyiz mümkünsa ******@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Programınızın tarama süresi eğer sensörünüzün verdiği çıkış süresinden uzun ise input filtresini azaltsanız da bu inputu yakalayamazsınız. Input fitresi parazitleri önlemek için kullanılır.
Bu işlemi Microwin de Pulse Catch den yapabilirsiniz.

Microwin programında Help içinden "Pulse Catch Bits" aratırsanız olayın mantığını size gösteriyor. Foruma resim ekleyemediğim için size ilgili sayfayı gösteremiyorum.
Sn. Ernesto arkadaşım..
Hızlı sayıcı peşpeşe çok hızlı bir şekilde gelen girişleri algılamakta (saymakta) kullanılır.
Eğer Programın bir kez taranması süresi içinde, birden fazla sinyal geliyorsa bu gibi durumlarda hızlı sayıcıya ihtiyaç duyulur. Yani arkadaşın probleminde hızlı sayıcıya ihtiyaç yok. ama kullanılmasının bir sakıncasıda yok.

ernosta arkadaşimhelp ten bulum inceledim am abunu nasıl yarlıyaza ayar yeri nerde msn de görüşebilirmiyiz mümkünsa ****@hotmail.com

Kusura bakmayın yaklaşık 2 yıldır msn kullanmıyorum. Yine system block ta Pulse Catch Bit e girin sensörünüz hangi inputa bağlı ise o inputu seçin ( bu input CPU üzerindeki input olmalı ) System Block u PLC ye transfer etmeyi unutmayın. Deneyin büyük olasılıkla olacaktır. Yine olmaz ise başka yöntem deneriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Acaba bir tane SCR(TRİSTÖR) kullarak çözemez mi? scr bi anlık tetiklemeyle aktif oluyor dolayısıyla scr nin gate(tetikleme) ucunu bi an için aktif olan sinyalin çıkışına bağlarsak işini görür sanırım.tabi olayı yanlış anlamadıysam.

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,126
Son üye
itsnotmuchh

Yeni konular

Geri