Android cihazla akülü araba kontrolü mümkünmüdür

TnelubreS

Üye
Katılım
23 Nis 2019
Mesajlar
3
Puanları
1
Yaş
34
Akülü arabanın Android cihazla kontrolü mümkünmüdür
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

paskomya

Profesyonel Üye
Katılım
10 Eki 2009
Mesajlar
3,616
Puanları
1,306
Yaş
57
Konum
bodrum
akülü araba çocuklar için olan mı? yoksa bildiğimiz tesla modeli gibi olan mı?
 
Konu Sah
TnelubreS

TnelubreS

Üye
Katılım
23 Nis 2019
Mesajlar
3
Puanları
1
Yaş
34
Çocuklar için olanı
Kumandası vardı ama anteni ni kırdı frekans usülü çalıştığını biliyorum bunu telefona uyarlıyabilirmiyiz die merak ettim
 

Ar-kur-Tek

Profesyonel Üye
Katılım
3 Nis 2016
Mesajlar
1,408
Puanları
556
Yaş
47
1: Android kullanan bir sistem genelde iki tabana dayanarak iletişim kurar Wi-fi ve Bluetooth. Dolayısı ile Yönetmek istediğiniz araçta bu protokollerle iletişim kuracak altyapı lazım.

2:Araçtaki alıcının araç üzerindeki diğer sistemleri yönetecek bağlantı, voltaj,amper.sensör büyüklüklerini ölçecek drumda olması lazım.Daha anlaşılabilir halde yazmak gerekirse mesela gaz pedalının konumunun ölçülüp bluetooth yada Wi-fi modülüne oradan da telefona gönderilmesi lazım.

3:Donanım kısmı bitince birde bunun için app (yazılım) gerekli.Bir arayüz üzerinden kumanda fonksiyonlarını sağlamak için.

Dolayısı ile evet kontrol edilebilir ama altyapısı ve yazılımı olmayan bir sistemle bunu sıfırdan yapmak ocağa incir ağacı diker.Buna harcanacak paranın çok cüzi miktarı ile adam gibi uzaktan kumandalı bir araç alınır.
 

Forum istatistikleri

Konular
118,063
Mesajlar
832,291
Kullanıcılar
429,408
Son üye
hatice.pekyasa

Yeni konular

Üst