Analog Termostat Sorunu

gkhasan10

Üye
Elimde Bir Adet Analog termostat bulunmakta. yaptıgım kulucka makınasına sorunsuz sekılde bagladım.. tek eksık termostat devreyi 38 de kapaması gerekıyor sorun yok kapatıyor ama 36 cıvarında acmasını ıstıyorum ve acmıyor 33 gıbı derecelerde devreyı acıyor.ben bu yaklasık 5 derece sapmayı en aza yaklasık 1-2 dereceye nasıl dusurebılırım bır yol varmı.. Lütfen dijital termostat kullan demeyın. İlçede Bi abi var onun butun makınaları analog o nasıl yaptı merak konusu. sizden yardım ıstıyorum hocalarım abılerım sımdıden tesekkurler

kullanılan analog termostatların hysterisisleri aynı değildir marka ve modele göre değişiklik gösterir tabi diğer bu işi yapmış olan abin denemeler sonucunda bu işi bulmuştur. set sıcaklığın 37 ºC olduğunu varsayarsak hysterisis 1ºC olması gerekiyor ya marka ve model değişik analog termostatları deneyeceksin veya bu işi beceren abinin ne marka model kullandığını öğrenip aynı model termostat kullanacaksın, illaki herkes sana diğital pid özelliği olan bir cihaz kullanmanı önerecek çünkü kontrol senin elinde olacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri