analog manometre & transmitter &DAQ yardım

merhaba arkadaşlar 0-100bar basınçlı analog manometre 4-20mA transmitter ve DAQ kartları hakkında elinde türkçe döküman bulunan varsa yardımcı olursa sevinirim
teşekkürler

Transmitterle ilgili nasıl bir bilgiye ihtiyacınız var, anlamadım, forumumuzdan arama yapabilirsiniz.

DAQ Kartları için;

Veri Toplama Sistemleri (VTS) - (Data Acquisition Systems)

Üretimden önce araştırma-geliştirme aşamasında, üretimden sonra ise ürünün kalitesinin belirlenmesinde yapılan testlerde, ölçülen her türlü fiziksel büyüklüğe ilişkin verileri toplayan ve yararlı bilgiye dönüştüren sistemlerdir. Donanım ve yazılım yeteneklerinin her geçen gün artması, PC'leri artık her alanda olduğu gibi test ve ölçü sistemlerinde de standard platform haline getirmiştir. Belirli bir amaca yönelik üretilmiş klasik sistemlere göre, PC veriyoluna takılarak kullanılan DAQ kartları ve büyük ölçüde yazılıma dayanan PC temelli sistemler, veri toplama sistemlerinin en hızlı gelişen dalı olmuştur.
PC temelli tipik bir veri toplama sistemi şu elemanlardan oluşmaktadır:
Duyar Elemanlar (Sensor): Sıcaklık, basınç, hız, deplasman gibi fiziksel büyüklükleri elektriksel işaretlere çeviren sistemin uç elemanlarıdır.

İşaret Düzenleme (Signal Conditioning): Duyar elemanların ürettiği işaretleri DAQ kartlara uygulanabilecek standard işaret seviyelerine göre düzenleyen çeviricilerdir.

DAQ Kartları: Düzenlenmiş işaretleri alan ve PC veriyoluna aktarılacak biçimde dijital bilgiye çeviren kartlardır. Çeşitli konfigürasyonlarda analog ve dijital giriş/çıkışlar içeren bu kartlar, test düzeneğinin amacına uygun olarak, farklı hassasiyet ve hızlarda seçilebilir.

Bilgisayar ve Yazılım: DAQ kartlarının topladığı verileri görselleştirir, işler, analiz eder ve depolar. VTS yazılımları büyük miktarda veriyi işleyebilecek ve analiz edebilecek yetenektedir.

Ayrıntılı bilgi için;

http://www.akcam.com.tr/vts.htm

açıkça bir ödevimn var bi türlü bulamadım
0-100bar basınçlı analogmanometrenin 4-20mA transmitter ile dönüşümü yapılarak DAQ kartları ile bilgisayara aktarılması ve exel dosyasında tarih saat biçiminde gösterilmesi
bir yorumunuz olursa paylaşın lütfen

Sayın 45_R_ELEKTRNİK

Bu veri aktarımında DAQ kartların rolü nasıldır, teori ve pratikte. Herhangi ara bir özel yazılıma ihtiyaç var mıdır?

sorduğunuz sorunun cevabı gönderdiğiniz mesajda varzaten ne amaçla sordunuz anlamadım ???

Sayın 45_R_ELEKTRNİK

Veri aktarımı için bu kartı kullanıyoruz ama uygulamada nasıl oluyor, ne tür bir ara yazılıma ihtiyaç var, nasıl gerçekleşmektedir. Kullanım yaygınlığı nasıldır?

0-100 analog manometreli 4-20 mA transmitter, bu malzemeyi kullanıyorum. ne istediğini tam anlamadım. türkçe bildiğim kataloğu yok .almanca mevcut

merhaba;
agenc arkadaşım, nasıl çalışır özellikleri nedir yani kısaca katalog bilgileri sizde almanca katalog var sanırım gönderebilirseniz sevinirim isterseniz mailime de gönderebilirsiniz [email protected]
ilgilendiğiniz için teşekkürederim

sayın roboelektronik
bu kartlar her türlü veri aktarımını sağlıyorlar kullanımı da yaygın arabirim programı olarak labview kullanılıyor aktardığımız verileri labview vasıtasıyla pc de görünür hale getirebiliyoruz aktaracağınız bilgiye göre kullandığınız cihazlar değişebilir mesela benim ödevim de analogmana metre ile ölçülen basınçı transmitterile dönüştürülüp aktarılıyor

45_R... merhaba

4...20 mA basınç bilgisi çıkışını kullanarak ölçüm değerini PC'ye aktarılması, Numerik, Grafiksel vb. izlenmesi ve kaydedilmesi işlemleri için bitmiş ürün olarak sana yardımcı olabiliriz. [email protected] e-posta adresinden konuyla ilgili bana ulaşabilirsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,034
Son üye
aaaahaha

Yeni konular

Geri