analog değerlerin simulasyonu nasıl yapılır

matadorr

Üye
arkadaşlar merhaba iki sıcaklık değerini kontrol etmek istiyorum plc de ancak bunun simulasyonunu bilgisayarda nasıl yapıcam sıcaklık değerlerini nasıl vericem böyle bi simulasyon programı varmı s7-200 için. şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
meraba arkadaşım eğer elinde 1,2 K ile 6 K arası dirençler varsa 24 V dc' yi üzerinden seri geçirerek girişe uygularsan simüle edebilirsin.

Yani Kircshoff akım yasasına göre

4 mA için

V=I*R
24= 0,004*R
R= 6000 OHM

20 mA için ise

24=0.020*R
R= 1200 OHM

Şu şekilde daha kullanışlı olur;
10 KOHM 'luk bir potansiyometreye seri 1,2 KOHM luk direnç bağlayıp (pot sonuna kadar kapatılsada 20 mA 'i sınırlayarak girişi yakmamak için) 24VDC 'yi seri geçirip girişe uygularsan 4 ila 20 mA arası ayarlı olarak kullanırsın ,tam değer önemliyse araya birde mA metre seri bağla ,ayarladığın değeri görürsün. Kolay gelsin

yanlış anlattım galiba bana program olarak lazım elimde plc yok ama bilgisayarda simulasyon yapmak istiyorumm onu nasıl yaparım onu soruyorummm. böyle bi program varsa açıklamalarıyla lbirlikte linke koymanızı rica ediyorum.

analog kanal girişlerine AIWO, AIW2 gibi ismmler varmelisiniz. zira bu kanallar analog girişleri temsil eder. , move komutunun in girişine AIW0 çıkışına örneğin VW2 ( Word ) derseniz analog girişi plc tanıtırsınız. iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri