Anahtarsız Giriş Sistemi?

PIC-nik

Üye
Son zamanlarda araçlarda yanına yaklaşınca kapı kilitlerini açan uzaklaşınca kilitleri kapayan özellikler eklendi. Bu sistem hakkında bilgisi olan var mı yada dökümana sahip olan, internette biraz araştırma yaptım fakat bulamadım. Başlangıç olarak yaptığım devre kartına yaklaşınca röleyi açan uzaklaşınca röleyi kapayan bir devre yapmak istiyorum.

Çalışma mantığını anlasam pic le birşeyler yapmaya çalışcam, sanırım yanımızda duran devre alıcıya sürekli sinyal veriyor ve bu sinyalin mesafesi çok kısa 30-50 cm gibi, bu mesafeye girildiğinde alıcı algılıyor ve sistemi açıyor. Düşüncelerinizi bekliyorum.

:)saat 24.00 a doğru bu işin uzmanı parmakla araba çalıştırıyormuş gereklı bılgılerı verır bu konuda benımde çalışmam var yanlız arabalar için değıl benımkı normal kapi kilidi uzerıne

:)saat 24.00 a doğru bu işin uzmanı parmakla araba çalıştırıyormuş gereklı bılgılerı verır bu konuda benımde çalışmam var yanlız arabalar için değıl benımkı normal kapi kilidi uzerıne
O konuyu okudum ama anahtarsız giriş kısmı hazır modül mü yoksa kendi yapımı mı anlamadım, hazır modülse biraz pahalı olmasından korkuyorum, dediğim gibi röle açıp kapatsa yeterli. Bu konuyu açtıktan sonra beynimde şimşekler çakmaya başladı, zaten böyle şeyler hep konuyu açtıktan sonra oluyor :) şimdi araştırma yapıyorum aslında bana normalin tam tersi alıcısı küçük birşey lazım internettekilerin vericisi küçük kısacası iş başa düştü.

RFİD dıye araştır çıkar bu malzemeden kartlı kapı kilitlerı otellerde fılan kullanılıyor hatta eskışehirde beledıye toplu taşit araçlarında kullanıyor ben pilsiz olanlarla ılgılenıyorum 24.00 da gelecek kişi bu konularda bildiklerı var yanlız biraz sözunu lafını bılmıyen bırı bukadar ustune gıttığım halde kesınlıkle bana muhalefet olsun dıye yazacaktır:)

RFİD dıye araştır çıkar bu malzemeden kartlı kapı kilitlerı otellerde fılan kullanılıyor hatta eskışehirde beledıye toplu taşit araçlarında kullanıyor ben pilsiz olanlarla ılgılenıyorum 24.00 da gelecek kişi bu konularda bildiklerı var yanlız biraz sözunu lafını bılmıyen bırı bukadar ustune gıttığım halde kesınlıkle bana muhalefet olsun dıye yazacaktır:)
Dün araştırmıştım onları, pilsiz olanları diğer kartın yanına yaklaşınca rf sinyaller sayesinde çalışıyormuş, bu açıdan çok iyi. Fakat ben bunu arabada kullanmıycam o yüzden bana çok teferruatlı geldiler. Alıcı küçük olmalı yani ufak şeylerin içine girmeli, amacım alıcıyı koyduğum yerde herhangi birisi var mı yok mu onu bilmek, eğer yanında biri yoksa röleyi çekecek ve ışık yanacak yanına vericisi olan biri geldiğinde ışık sönecek, a kişisi gelmiş b kişisi gelmiş önemli değil yanında vericisi olması yeterli. O dediğiniz kişi pas vermedi :) yeteri kadar döküman topladım, olmassa pic programlama bölümüne başka bir konu daha açarım.

herşeye balıklama atlardı ama bu sefer sanırım kustu yada foruma gırmemışte olabılır yoksa kesın yazardı:)

Dün araştırmıştım onları, pilsiz olanları diğer kartın yanına yaklaşınca rf sinyaller sayesinde çalışıyormuş, bu açıdan çok iyi. Fakat ben bunu arabada kullanmıycam o yüzden bana çok teferruatlı geldiler. Alıcı küçük olmalı yani ufak şeylerin içine girmeli, amacım alıcıyı koyduğum yerde herhangi birisi var mı yok mu onu bilmek, eğer yanında biri yoksa röleyi çekecek ve ışık yanacak yanına vericisi olan biri geldiğinde ışık sönecek, a kişisi gelmiş b kişisi gelmiş önemli değil yanında vericisi olması yeterli. O dediğiniz kişi pas vermedi :) yeteri kadar döküman topladım, olmassa pic programlama bölümüne başka bir konu daha açarım.

RF ID olarak araştırın.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri