Anahtar (komütatör) ısınıyor

abcabc00

Üye
Merhaba. Yeni evimde lamba anahtarları ısınıyor. Belirli bir bölgede (alt,üst) bu durum gerçekleşiyor. Normal mi? Renk siyah

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
düzgün bağlanmadıysa ısınabilir, lamba aşırı watt lı halojen yani flamanı ısınan tipteyse ısınabilir, ama plastik yüzeyden ısıyı farkediyorsanız net problem vardır bi söktürün bence içerisi kavruluyodur onun, yada sökün bakın gevşektir büyük ihtimal

Merhaba. Yeni evimde lamba anahtarları ısınıyor. Belirli bir bölgede (alt,üst) bu durum gerçekleşiyor. Normal mi? Renk siyah
Belirli bölgede ise atlama yapılmış olabilir veya buatta bir sorun olabilir. Basit bir anahtar arızası da olabilir ancak küçümsenmemeli. Mutlaka bir elektrikçiye kontrol ettirin geç olmadan.

güzel insan anahtarın rengi ne olursa olsun, ısınması normal değildir. şimdi ben sesli düşüneyim, cevap veren arkadaşlar nerdeyse her olasılığı paylaşmışlar ama ben birazcık tazelemiş olayım
1- şimdi bu anahtarın ucundaki lamba amcanın özellikleri nedir (@jes )
2- elim tornavida tutar biri olarak azcıkta meraklı, bu anahtar amcayı söküp kablo kontrolü yaptım mı?
3- yine meraklı taze ben acaba buat nerde biliyor muyum? hadi bildim diyelim açıp içine baktım mı?
4- en önemli soruyu atlıyordum daha önce bu anahtar amcalar ısınıyor muydu?
5- hani anahtarlar yanmaz bakalittir ama, bu adi elektrik hele ki AC gevşekliği hiiiç sevmez bunu biliyor muyum?
6-yukarıdaki beş naneden hiç anlamıyorsam, sanırım elektrikçi çağırıp ona sorsam daha sağlıklı olur değil mi?

güzel insan anahtarın rengi ne olursa olsun, ısınması normal değildir. şimdi ben sesli düşüneyim, cevap veren arkadaşlar nerdeyse her olasılığı paylaşmışlar ama ben birazcık tazelemiş olayım
1- şimdi bu anahtarın ucundaki lamba amcanın özellikleri nedir (@jes )
2- elim tornavida tutar biri olarak azcıkta meraklı, bu anahtar amcayı söküp kablo kontrolü yaptım mı?
3- yine meraklı taze ben acaba buat nerde biliyor muyum? hadi bildim diyelim açıp içine baktım mı?
4- en önemli soruyu atlıyordum daha önce bu anahtar amcalar ısınıyor muydu?
5- hani anahtarlar yanmaz bakalittir ama, bu adi elektrik hele ki AC gevşekliği hiiiç sevmez bunu biliyor muyum?
6-yukarıdaki beş naneden hiç anlamıyorsam, sanırım elektrikçi çağırıp ona sorsam daha sağlıklı olur değil mi?
Ev sıfır montajı elektrikçi yaptı 😃

SORU:
Ampulü açıp kapattığımız anahtara(220V) led veya dirençli neon takmak istiyorum. Tuvalet anahtarına. Lambayı yakıp içeri girince kapı örtülür.
Tuvaletin dolu olduğunu bildiren ve elektrik anahtarına monte edilen bir led veya neonun o anda yanıyor olmasını istiyorum.
Anahtar ON konumundayken led yanacak, OFF konumunda sönecek.
Çok uğraştım yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar.
Lambayı kontrol eden anahtarda nötr hattı olmadığı için bu dediğinizi yapamazsınız.
Anahtara gelen kabloların bağlı olduğu buattan nötr çekilmesi gerekir.

SORU:
Ampulü açıp kapattığımız anahtara(220V) led veya dirençli neon takmak istiyorum. Tuvalet anahtarına. Lambayı yakıp içeri girince kapı örtülür.
Tuvaletin dolu olduğunu bildiren ve elektrik anahtarına monte edilen bir led veya neonun o anda yanıyor olmasını istiyorum.
Anahtar ON konumundayken led yanacak, OFF konumunda sönecek.
Çok uğraştım yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
* Piyasada bu ihtiyaca yönelik hazır anahtarlar var diye biliyorum.
* Ben , 3mm kırmızı led ile kendim yaptım ( öndirenci seri bağlayarak) yıllardır kullanıyorum.
(bu işlem için anahtara nötr hattı çekilmeli kolaylıklar)

* Piyasada bu ihtiyaca yönelik hazır anahtarlar var diye biliyorum.
* Ben , 3mm kırmızı led ile kendim yaptım ( öndirenci seri bağlayarak) yıllardır kullanıyorum.
(bu işlem için anahtara nötr hattı çekilmeli kolaylıklar)
Teşekkür ederim cevabınız içim.
Siz nötr çekerek mi 3mm ledi(dirençli tabi) bağladınız?

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri