Anahtarı gören sensör

mcerapper

Üye
S.a. arkadaşlar

Bir şey yapmak istiyorum ama mümkünmüdür bilemiyorum.Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum.

Anahtarı taktıgımız yere ayrıca monte edilecek ve ufak bir şey olması lazım.Yani saat pili gibi birşeyle çalışabilir.

Anahtarı taktıgımız zaman sensör anahtarı görecek (anahtara ayrıca yapıştırılan birşeyde olabilir) ve devreye girip bizi sesli bir şekilde uyaracak sonra devreden çıkacak.Makineyi kapatıp anahtarı çıkartıgımız zaman bizi tekrar ama farklı bir şekilde uyaracak.

Böyle bişey yapmamız mümkünmüdür.Dediğim gibi basit birşey olmasını istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

valf ya da basit bir butonu anahtarı koyduğun kilide monte edebilir misin?

yada kilit gövdesinin içini açarak mekanik bi tasarımla bi butonun basılmasını sağlayabilirsin...

en kolay böyle olur bence... hem daha ucuz bir maliyet sağlarsın.. hemde pil veya sensör gibi elektronik detaya girmezsin...

kolay gelsin...

Anahtar aksamının ıcıne metal sensöru pnp tıpı koyabılırsın.Anahtar gırdıgınde metal sensor cıkıs verır.

prosesi biraz açarmısın ne anahtarı bu anahtar yuvasına girdiğinde bir mikro swich temas sağlanabilir

sesle çalışan anahtar diye bir şey duydum acaba doğrumudur, bilgisi olan varmı kardeşlerim.

bildiğimiz kapı anahtarı gibi yani anahtar yuvası içine swich yerleştremeyiz. bunu yapabilecegiz tek sist sensör ama sensörler hakkında bilgim yok.
Şöyle diyeyim birbirini gördüğünde çalışan ve işim bittiği zaman anahtarı çıkarttığımda tekrar devreye girip sesli bir şeklde beni uyaracak bişey yapmak istiyorum.

Yardım lütfen

bildiğimiz kapı anahtarı gibi yani anahtar yuvası içine swich yerleştremeyiz. bunu yapabilecegiz tek sist sensör ama sensörler hakkında bilgim yok.
Şöyle diyeyim birbirini gördüğünde çalışan ve işim bittiği zaman anahtarı çıkarttığımda tekrar devreye girip sesli bir şeklde beni uyaracak bişey yapmak istiyorum.

Yardım lütfen

Yardım lütfen

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri