Amerika uyumlu cd çaların trafosunu Türkiye uyumlu ile değiştirmek mümkün mü?

Trafo çıkışı 9V ta olabilir 12V ta olabilir. Trafoya bir şekilde 110V verip çıkışı ölçmeden emin olamayız. Belki öğrenmenin bir yöntemi vardır ben bilmiyorum. Trafonun gücüne göre kullanılan telin kesiti değişir aynı voltaj çıkışına sahip trafoların sekonderinde farklı dirençler okuyabilirsiniz. Siz en güzeli adaptörle çalıştırmayı deneyin. Zaten trafoyu bulmanız zor ve adaptöre göre pahalı bir yöntem olur.​

Trafo çıkışı 9V ta olabilir 12V ta olabilir. Trafoya bir şekilde 110V verip çıkışı ölçmeden emin olamayız. Belki öğrenmenin bir yöntemi vardır ben bilmiyorum. Trafonun gücüne göre kullanılan telin kesiti değişir aynı voltaj çıkışına sahip trafoların sekonderinde farklı dirençler okuyabilirsiniz. Siz en güzeli adaptörle çalıştırmayı deneyin. Zaten trafoyu bulmanız zor ve adaptöre göre pahalı bir yöntem olur.​
Yarın deneyecegim.
Umarım çözüm olur.

Son düzenleme:
9 V 600 mAh adaptör bulabildim,en yüksek olarak ancak yine ışık yanıyor hiç tepki yok cihazda.
10 V 1.2 adaptör ile denedim yine aynı.

9 V 600 mAh adaptör bulabildim,en yüksek olarak ancak yine ışık yanıyor hiç tepki yok cihazda.
10 V 1.2 adaptör ile denedim yine aynı.

Yer neresi?

10 volt 1.2 amper fena rakam değil. En azından birseylerin çalışıyor olması gerekirdi. Pille çalışan bir cihazin bu adaptorle çalışıyor olması gerekirdi.

Bu ürünün marka modeli nedir?

Yer neresi?

10 volt 1.2 amper fena rakam değil. En azından birseylerin çalışıyor olması gerekirdi. Pille çalışan bir cihazin bu adaptorle çalışıyor olması gerekirdi.

Bu ürünün marka modeli nedir?
Pil ile denemedim çünkü C standart aa,aaa gibi pillerle çalışmıyor.Daha büyük ebatta ve kısa gibi bir pil yapısı gerekiyor.
Devre üzerinde hiç sorunlu kompanenet görünmüyor.Ölçümde yaptım amatörde olsa.
Amper harici sorun ne olabilir,tahmin yürütmek mümkün mü?
Devre kartın fotografını da ekleyeyim.
Sarı daire içine aldıgım kabloların biri trafodan,diğeri pil yatagından geliyor.İkisinide cıkartıp baglı oldukları soket kısmına adaptörden akım verip denedim,ışık yanıyor ancak cihazdan hiç tepki gelmiyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20231008_155956.jpg
    IMG_20231008_155956.jpg
    291.5 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Pil ile denemedim çünkü C standart aa,aaa gibi pillerle çalışmıyor.Daha büyük ebatta ve kısa gibi bir pil yapısı gerekiyor.
Devre üzerinde hiç sorunlu kompanenet görünmüyor.Ölçümde yaptım amatörde olsa.
Amper harici sorun ne olabilir,tahmin yürütmek mümkün mü?
Devre kartın fotografını da ekleyeyim.
Sarı daire içine aldıgım kabloların biri trafodan,diğeri pil yatagından geliyor.İkisinide cıkartıp baglı oldukları soket kısmına adaptörden akım verip denedim,ışık yanıyor ancak cihazdan hiç tepki gelmiyor.

Dc voltaj baglantisi yaparken yönüne dikkat ettiniz mi?

' yönlü de denedim çünkü + - ibareleri yok kart üzerinde.

Yöne dikkat etmediyseniz ve ilk enerji verirken ters verdiyseniz ana kontrolcu işlemciye zarar vermiş olabilirsiniz.

Elektronikte kırmızı kablo genellikle arti ve siyah kablo eksi kutubu ifade eder.

Bir daha voltaj verirken buna dikkat ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri