Alternatif akim 220 v uzerinde su isiticisini 2 amper ve 4 ampere sinirlamak

Fermann1

Üye
Arkadaşlar şimdi benim bir köy evim var orada 6 amperlik bir jeneratör um var ben onun üzerinde suyu isitmak istiyorum fakat makineyi çok zorluyor ben bunu sadece 2 amper ve 4 amperde sinirlamak istiyorum.Simdiden yardimci olacak olan herkese teşekkürler.

100 ohm luk direnci direk seri olarak bagladigimda direnç yandi bunun sebebi nedir direncin fabrika çıkışlı çürük olmasi mi yoksa 2 ampere dayanamadigindan miydi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daldırma su isitici al. Seninkiyle seri bağla. Bunu da suyun içine at

Screenshot_2021-02-22-20-16-38-584_com.android.chrome.jpg

Başka bir yöntem de jeneratörün sıcak egzoz gazı ile su ısıtmak. Bunun için bir ısı eşanjörü lazım.

sen yinede ocakta suyunu kaynat usta- abi tavsiyesi, bazen bir şeylerden vaz geçmek en iyi çözümdür.
Hocam yardımcı olmaniz daha faydali olmaz miydi ? Bunu düşünecek zekamin olduğunu varsayamaman senin adına üzücü bir durum.yani ocakta suyu kaynatip mi bas yikanir ?

Ekli dosyayı görüntüle 72044
Başka bir yöntem de jeneratörün sıcak egzoz gazı ile su ısıtmak. Bunun için bir ısı eşanjörü lazım.
Hocam ben daha çok akimi sinirlamak istiyorum AC akima direncin dayanabilmesi için bir kondansatör baglamak filtremede faydasi ne kadar olur.veya baska yardimci elemanlar ne önerirsiniz.

sen yeni nesilsin yokluk görmedin, elindeki makinene bir şey olmasın senelerce sana hizmet etsin diye söyledim, yoksa elindeki ısıtıcı oraya uygun değil 2-3 amper çeken bir resitanz senin için araştırır bulurdum. gerçekten bazen vaz geçmek kazanmak oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 72044

Yardiminiz için teşekkürler hocam.yokluk baya gördüm inanin bana.hocam ben DC akimda kendi capimda bir birikimim olumlu calismalarim devrelerim var ama iş AC akima gelince zorlaniyorum.yinede teşekkürler hocam.
sen yeni nesilsin yokluk görmedin, elindeki makinene bir şey olmasın senelerce sana hizmet etsin diye söyledim, yoksa elindeki ısıtıcı oraya uygun değil 2-3 amper çeken bir resitanz senin için araştırır bulurdum. gerçekten bazen vaz geçmek kazanmak oluyor.
Hocam zaten makine zarar görmesin diye akımı sinirlamak istiyorum buda yokluğun sebep verdiği bir olay yoksa bolca meblağ bulunsa alirim 20 30 amperlik bir jeneratör ne devreyle ugrasacam rezidans işimi görmüyor hocam denedim zaten akşamları eve dönüyorum ve bulasik vb şeyler soguk su ile temizlenmiyor gaz sorunuda var ocakta yapamam durumum bu hocam.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yardiminiz için teşekkürler hocam.yokluk baya gördüm inanin bana.hocam ben DC akimda kendi capimda bir birikimim olumlu calismalarim devrelerim var ama iş AC akima gelince zorlaniyorum.yinede teşekkürler hocam.
ac yi ben de hiç sevmem ne zaman dokunduysam çarpıldım. ben tamirciyim ve kapasite okurum o makineye yazık kullanacağın her ısıtıcı o makinenin ömrünü kısaltacak ve en lazım olduğu anda tekleyecek 3 kuruşluk lüx sana çok daha pahalıya gelecektir. jenarötörün olduğu yerdeysen zaten yokluğun içindesin demek.

Hocam ben daha çok akimi sinirlamak istiyorum AC akima direncin dayanabilmesi için bir kondansatör baglamak filtremede faydasi ne kadar olur.veya baska yardimci elemanlar ne önerirsiniz.
Akıma dayanıklı direnç rezistans işte. Hem akımı azaltıyor hem suyu ısıtmada katkı sagliyor

ac yi ben de hiç sevmem ne zaman dokunduysam çarpıldım. ben tamirciyim ve kapasite okurum o makineye yazık kullanacağın her ısıtıcı o makinenin ömrünü kısaltacak ve en lazım olduğu anda tekleyecek 3 kuruşluk lüx sana çok daha pahalıya gelecektir. jenarötörün olduğu yerdeysen zaten yokluğun içindesin demek.
Peki hocam çok teşekkürler. Verdiğiniz cevaplar için.

Derdiniz,sadece ısıtıcıyı çalıştırmak ise,
devreye,akımına uygun seri diyot bağlar-
sanız,daha düşük güçte ( işinize yaryorsa ) ısıtma elde edersiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri