Almanya'da Mühendislik Tamamlama Yardım!

bugun hochshuleden bir maıl geldı derslerı transfer edebılıyormusuz berk sen ne yaptın abi şartlı kabul denen birşey var vize işini daha kolay kılıyor acaba senin dediğin okul sıfır almanca ile şartlı kabul veriyormuymuş

şartlı kabul:üniversite seni kabul edıyrm dıye bır belge verıyor ama sana şu sevıyede dili ogrenmen lazım şu süre içinde diyede bir şart koşuyor buna şartlı kabul diyorlar

evet hedos duydum bende oyle bırsey oldugunu ...yanı sana sartlı kabul verıyolar dıyolarkı sana 6 ay verecegız. bu 6 ay ıcınde almanca egıtımıde verıyolar ama dsh sınavından gecmen gerekecek ..dsh sınavı bızdekı kpds gıbı bır sınav orda senede 4 defa yapılıyomus ..eger bu sınavı gecersen derslerını transfer edıp muhendıslık tamamlama programına katılıyorsun..ama sımdıden vakıt varsa almanca ogrenmeye baslamanı tavsıye ederım...ben ogrenmeye basladım sımdıden ..bende transkrıp yollmaya baslıyacagım bana yolladıgın transkrıp ornegını yollarmısın [email protected] bu adresten ıletısıme gecebılırız
birde bunla ılgılı harıka ısıne yarayacak bır lınk var onuda yolluyorum
http://www.deutschstudent.de/news.php

son olarak
daha onceden mezun olana arkadasların oss ye yenıden gırıp 185 alması gerekıyomu _?
okudugum forumlarda oss yerlestı belgesı olsa yetecegı soylenıyor bu konuda yorum beklıyorum....saygılar

merhaba arkadaşlar ben sakarya üni yapı öğretmenliği 2. sınıf öğrencisiyim.bende ilerde mühendişiğe tamamlamak istiyorum.yazılanları dikkatle okudum.başvuran arkadaşlar olmuş.okulların yanıtları ne oldu acaba biraz daha bilgilendirebilirmisiniz bizi arkadaşlar

sayın berk2099

benim bildiğim öss ye girip barajı geçmek gerekiyor, öss olmazsa sat sınavı var. yurtdışındaki üniversitelere girebilmek için ortak bir sınav. sarajevo üni. için sat sınavından 1000 almak gerekiyor. her üni. için puan değişik olabilir...

merhaba arkadaşlar ben sakarya üni yapı öğretmenliği 2. sınıf öğrencisiyim.bende ilerde mühendişiğe tamamlamak istiyorum.yazılanları dikkatle okudum.başvuran arkadaşlar olmuş.okulların yanıtları ne oldu acaba biraz daha bilgilendirebilirmisiniz bizi arkadaşlar
yerınde olsam burayı bitirmeden gectıgım derslerı transfer ederek dırek almanyada devam ederdim zira bitince tamamlama eğitimi 2.unıversite olarak sayıldıgı için bazı sorunlar cıkabılıyor

@emdenkar : mühendis mi olmak istiyorsun sana en güzel yolu söyleyeyim kesinlikle okuldan mezun olma ya yarıda bırak ya da 2.sene dolunca 2 yıllık diploması veriyorlar sanırım 2 yıllık mezun ol ve dgs ye gir çünkü dgs ile önünde daha çok secenek var mühendislik için bunu bitirince anlarsın. şu anda sana soylediklerim ütopik gelebilir ama dediğim gibi bitirince anlarsın

dediğini bi yerden daha duymustum fakat 2.sınıfta brakıp iki yıllık diploması aldıkdan sonra dgs ye girilemiyor diye duymuştum.tabi bunlar bole forumlardan okuduklarım.ben 2.sınıfa yeni geçtim.okulumuzda öğretmenlerimizden birisi 4 yıllık yapı ögretmenligini bitirdikden sonra ingiltereye giderek newcastle ünisinde malzeme ve metalurji bolumunde yuksek lisans ve doktorasını yaparak geri dönmüş.döndüğünde tmmob basvurmuş fakat kabul etmemişler.

sizin dediğiniz gibi 2sene sonunda e yıllık diploması aldıkdan sonra dgs ye girme olayı kesin dogrumudr acaba

Merhaba Arkadaşlar

Bende Gazi Üniversitesi Elektrik öğretmenliği 2006 mezunuyum.Mühendislik tamamlama ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyorum.Önümüzde bir kaç seçenek var ama zaman alıcak seçenekler diye düşünüyorum.

1)2010 ÖSS de meslek lisesi katsayılarının kalkacağını söylüyorlar.Farzedelim ki ÖSS ye girdik ve mühendislik bölümüne yerleştirildik.Acaba Öğretmenlik okurken ki aldığımız derslerden muhaf tutarlarmı?

2)2 Yıllık bir MYO ya kaydımızı yaptırsak zaten onların aldıgı derslerin hepsini biz fakülte okurken bitirmiş olduğumuz için muhaf tutulup ayni sene okulu bitirmiş sayılırmıyız ve DGS ye girip mühendisliğe geçiş yapabilirmiyiz.

3)Son olarak ta yurt dışı ile ilgili alternatifler var.

arkadaşlar bu konuları çok araştırdım ben size en güzel alternatifleri söyleyeyim :
1.Şu anda en iyisi bosnada 1-1.5 sene okuyup mühendis olabilirsiniz
2.sakarya üniversitesinin uzaktan eğitim olayı var bölüm olarak mekatronik,elektronik var bunları okula gitmeden bitirip 2 yıllı diplomayı alabilirsiniz tabi öss den gecmeniz lazım sonrasında dgs ye girmek işi kalıyor
@simaysolution : katsayı falan kalkmaz bu ülkede ben 2002 den beri duyuyorum ama sonuç 0
@emdenkar : 2. seceneği düşünebilirsin ;) ama yine de karar senin

arkadaşlar selam ben ege üniversitesi elektrik myo 2002 de bitirdim oradan dgs ile kocaeli elek. öğret.ne gitti. 2005 te mezun oldum. Şimdi tekrar dgsye girme hakkım var mı?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri