Almanya'da Mühendislik Tamamlama Yardım!

hedosss

Üye
Merhabalr arkadaşlar;
muhendıslık tamamlama hakkında malum hepnızın bılgısı var bende uzun bır sureden berı arastırma yapıyorum almanyada okuyan öğrencılerın oluşturduğu bir web sıtesı var onlardan almıs oldugum bılgıler doğrultusunda daha once makına öğretmenlıgınden makına muhendıslıgi ıcın okumaya gıdenler olmuş..ben darsmstad teknık unıversıtesıne basvurmayı dusunuyorum benım sormak istedıgım soru şu ben baktım derslerımıze türkiyedıkı elektronık muhendıslıgının derslerı ıle elektronık ogrettmenlıgının derslerının cogu aynı demek istedıgım şu ben darmstad unı.ye başvurrdugumda burada almıs oldugum yanı gecıtım derslerı orada saydırabılcekmıyım bu konu hakkında bılgısı olan varsa lutfen yardım etsınn teşekkürler

sayın hedoss

ben elektrik teknik öğretmeniyim, bosna hersek te bulunan sarajevo üniversitesi var. çok araştırdım, bi aksilik olmazsa ben seneye orda mühendislik tamamlama eğitimi alacağım. burd aldığımız dersler den dolayı orda 4.sınıftan başlıyoruz ve bir sene eğitim görerek mühendis unvanı alıyoruz. alltaki linki incelemeni tavsiye ederim...

https://www.kontrolkalemi.com/forum...enler-icin-muhendislik-tamamlama-egitimi.html

Bildiğim kadarıyla eğer ingilice bilgin zayıfsa 1. yıl ingilizce hazırlık 2. yıl ise ders tamamlama yapıyorsun..Bir de tabi ki burda almış olduğun derslerden muaf olursun fakat dersin içeriği de önemli aynı isimli olması yetmiyor yani ama tahminim %90ından muaf olursun.Ben de Marmara TEF 3. sınıf Elk. Öğr. okuyorum bu şekilde mühendislik tamamlama bana da mantıklı geliyor.saygılar..

sayın hedoss

ben elektrik teknik öğretmeniyim, bosna hersek te bulunan sarajevo üniversitesi var. çok araştırdım, bi aksilik olmazsa ben seneye orda mühendislik tamamlama eğitimi alacağım. burd aldığımız dersler den dolayı orda 4.sınıftan başlıyoruz ve bir sene eğitim görerek mühendis unvanı alıyoruz. alltaki linki incelemeni tavsiye ederim...

https://www.kontrolkalemi.com/forum...enler-icin-muhendislik-tamamlama-egitimi.html

volcanoos ben oncelık olarak almanyayı duşunuyoruym eger bır aksılık olmazsa olacak gıbı ama eger olurda bır engel cıkarsa bosna herseğı tabıkıde düşünüyorum ıama canımı sıkan mavzu derslerı saydırıp saydıramama bırde almanya için tekrar öss ye gırmek gerekmıyor ama sen bosna hersek ıcın oss ye gırmek gereklı demıssın bu mantıksızlık degılmı sence çunku ben zaten ösym beldem var yanı bır kez daha gırmem bır anlam ıfade etmezkı hatta butun avrupada boıle bır bolume yerlesmıs olman yeterlı tekrar gırme dıye bırsey yok neden bosna boıle bır sart koymuskı

öss ye girip barajı aşmak yetiyor ben başvurmadım öss ye sat sınavına gireceğim. sat sınavını da kabul ediyorlar...

anladım kardesım su an almanya ile ılgılenıyorum zaten olumlu sonuc alırsam sıtede yayınlayacagım

selam volcanoss bende gıtmeyı dusunuyorum bu dıploma olayı bıze ne kadara cıkar sence kalacak yer+okul ucretı+ucak bıletı ve oturma ıznı felan 8.000 euro yu bulurmu ? saygılar...

benim hesaplarıma göre en fazla miktarın 20 bin tl olacağını düşünüyorum...

sarejevo unıversıtesı dısında muhendıslık tamamlaması yapabılecegımız bır unıvesıty varmı ıngıltere yada avrupada ? bılen kısıler varmı bır beyın fırtınası yapalım arkadaslar....

ben transkrıpt+ders içerıklerını hazırladım almanya darmstad universitesıne basvuracagım bu hafta yollarım maıl olarak bakalım onlar bır cevap verırlerse burada yazarım bu arada eger almanyada yapmayı düşübüyorsanız http://www.deutschstudent.de sitesıne mutlaka ugrayın orada okuyan türk öğrencılerın toplulugu adamlar her konuda yardımcı oluyor onlardan aldıgım bılgıye göre daha once makınada giden olmus almanyaya burada geçtiği dersleri saydırarak orada egıtımıne devam etmıs

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri