aliexpress cnc tavsiyesi.

woodwork

Üye
Merhabalar. Mevcut makinemi bugün elden çıkardım. Hem küçüktü hemde içime sinmiyordu. Aluminyum işliyorum. 1000 x 1000 mm halinde gelen aluminyum plakaları iş parçası olarak kesmek içinde kullanacağım, plakayı dilimlere ayırmak için. Plazmacı falan uğraşmak zor geldi.

Düşündüğüm modellerden birsi bu;
http://www.aliexpress.com/item/Chin..._2&btsid=7673823b-0aa6-4716-8263-5cdb46b6fcf1

Çalıştığım 6160 aluminyumu kaliteli bir şekilde kesebilir mi?

Bu makinaların üzerindeki spindlellar hakkında görüşünüz nedir?

Ne gibi sorunlar yaşayasbilirim?

3200 dolar vereceksin ve sana turkiye maliyeti en az bir 3200 daha eklenecek..minimum 6400 etti.. birde burda montajla ugrasacaksın ve minimum 45 gün süre alacak.. sana maşiyeti 8000 doları geçecek... yerli uretimlerden al hiç girme bence... turkiyeden cok daha kalitelisini daha ucuza elde edebilirsin veya sen bu maliyete çok daha iyisini yapabilirsin...çizimlerini yap siteden sana kesim yapacak arkadaslar çıkar.. hani ben de keserim diyecem ama ben şantiyeci olduğum için kendi projelerime bile zorlanıyorum vakit ayırmaya... proje destegi istersen yardım edebilirim

3200 dolar 10000 TL demek ki nakliyesi gümrükteki vergisi algısı bi ton masraf. Probotsan diye firma var ankara da kaliteli makineler yapıyorlar. Onlarla görüşmen iyi olur. Tr den makine bak bence

Hatta kayseri de 125x100 cm lik makine var satılık duruyor mu bilmiyorum

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Bizimkilerlede görüştüm. Genelde çoğu bu tarz bi makina için 30 bin tl den açıyorlar ağızlarını bunlar daha uygun gelmişti ama ekstra maliyet ve zamanı açıkcası ihmal ediyordum. probotsan uygunmuş aslında onlarlada görüşeceğim.

3200 dolar vereceksin ve sana turkiye maliyeti en az bir 3200 daha eklenecek..minimum 6400 etti.. birde burda montajla ugrasacaksın ve minimum 45 gün süre alacak.. sana maşiyeti 8000 doları geçecek... yerli uretimlerden al hiç girme bence... turkiyeden cok daha kalitelisini daha ucuza elde edebilirsin veya sen bu maliyete çok daha iyisini yapabilirsin...çizimlerini yap siteden sana kesim yapacak arkadaslar çıkar.. hani ben de keserim diyecem ama ben şantiyeci olduğum için kendi projelerime bile zorlanıyorum vakit ayırmaya... proje destegi istersen yardım edebilirim

Çok teşekkür ederim, ben hep açığım kendin yap olayına ama hatta düşünmedimde değil. Bundan onceki makinemi bir arkadaşın desteğiyle yapmıştım ama pek içime sinmedi işte küçüktü. plansız girişilmiş bir işti bu sefer daha iyi olacağından eminim ama nasıl nereden başlamak gerekir bilemiyorum. Tekrardan gidipte hadi bi destek at bitane daha cnc yapalım demekte pek cazip değil. Nereden başlayalım? Hazır planlar çizimler varsa elinizde ben girişmeye hazırım bu şartlarda.

Linkteki makinanın aynısını yapabilirsin şekil itibari ile sana uyuyorsa

Linkteki makinanın aynısını yapabilirsin şekil itibari ile sana uyuyorsa
Bana uygun tabiki nereden ve nasıl başlayacağıma dair fikirlerinizi bekliyorum. Bide hassasiyet ve sağlamlık konusunda şüphelerim var. Mesela y ve z eksenlerini taşıyan köprünün sütrüktürü konusunda süpheliyim. Bu konuda hassasiyet yakalamak için ne yapılabilir?

linkteki makinanın (AKG) benimle uzaktan yakından ilgisi yok kamuoyuna duyrulur :)
bende arkadaşlara katılıyorum daha önce ufakta olsa bir makina kullandıysanız yapmakta çok zorlanacağınızı zannetmiyorum nakliye ve vergileride düşündüğümüzde yarı fiyatına aynısını yapabilirsiniz diye düşünüyorum

Köprü konusunda ki şüphelerin nedir ?

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app
Mesela montajda yasanacak 1 mm lik bir kayma makinanin hassasiyetini yok edecekmis gibi geliyor, mesela ben yeni makinada 8 kw civarinda bi spindle dusunuyorum 60 kg bi agirlaga sahip. Eksen motorlari vidali miller falan derken o rij8tligi yakalayamayacagim gibi g3liyor cok mu obsesif davraniyorum?

Yüksek meblağlı ürünlerde yurt dışından herhangi bir siteden online alış veriş yapmak pek akıllıca değil. Birçok sorunla karşı karşıya kalacağınız gibi bir çok konuda başınız ağrıyacaktır. Ufak tefek bir kolilik malzeme olsa yine neyse dersinizde sizin bu makine ödemede sorun çıkmasa gümrükte çıkacak orada çıkmasa nakliyede sıkıntı yaşıyacaksınız hepsini başarılı bir şekilde atlattınız diyelim satıcı ile sorun yaşayabilirsiniz. Parça eksik olabilir, nakliyede zarar görmüş olabilir ve en kötüsü karşınızda derdinizi anlatabileceğiniz bir muhatap bulamayabilirsiniz ki bulsanız da dilimizden anlamayacak vs vs... Bence de Türkiye' den temin etmeniz sizin için daha doğru olacaktır. Belki aynı kalitede ürün bulamayabilirsiniz onada katılırım o zamanda tüm bu saydığımız sorunları üstlenecek TR distribütörü firmalarla iletişime geçin onlar sizin adınıza getirtsinler. En azından al gözüm ver gözüm hesabı olur ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri