Algoritma

Deniz S.

Üye
Merhabalar

Sorum şu.0-100 arası verilen notu,harf notuna çeviren algoritmanın cızılmesı gerekıyor.Konu ile ilgili ne yapmam gerekiyor pek bir bilgim yok.Yardımcı olursanız sevınırım,şimdiden teşekkürler.

Konuyu yeni gördüğüm için maalesef soru dışında pek bir bilgim yok

Kodu hangi programı kullanarak yazıyorsunuz?

Algoritmanın denetleyici ya da dili olmaz. Algoritma tüm dillerde aynıdır.

Örnek olarak;
"Başla
Kullanıcıdan notu al
Not 80 ile 100 arasında mı?
Evet ise AA
Hayır ise Not 60 ile 80 arasında mı?
....."

Bu şekilde akış şeması oluşturacaksınız. Şu an telefondan yazdığım için şekilleri çizemiyorum. İnternette akış şeması olarak aratırsanız bir çok örnek bulursunuz.

Şurada basit olarak anlatmıştım;

http://koddefteri.net/lesson.php?ders=Algoritma&id=6

Algoritmanın denetleyici ya da dili olmaz. Algoritma tüm dillerde aynıdır.

Örnek olarak;
"Başla
Kullanıcıdan notu al
Not 80 ile 100 arasında mı?
Evet ise AA
Hayır ise Not 60 ile 80 arasında mı?
....."

Bu şekilde akış şeması oluşturacaksınız. Şu an telefondan yazdığım için şekilleri çizemiyorum. İnternette akış şeması olarak aratırsanız bir çok örnek bulursunuz.

Şurada basit olarak anlatmıştım;

http://koddefteri.net/lesson.php?ders=Algoritma&id=6

koddefterini okudum,(okumayada devam edecegim) benim gibi yeni baslayanlar icin harika bir paylasim olmus,emeginize saglik
peki bir Binary yaziliminda algoritmayi nasil buluruz, anladigim kadariyla algoritmayi bildigimiz zaman sistemin calisma mantiginida daha iyi anlamis olacagiz, ama .Bin dosyasini actigim zaman karsima komut degil sadece kodlar cikiyor..asagidaki ornek bir arac beyninin immobolizer devresini calistiran epromun icindeki Binary yazilima aittir,
bu tur yazilimlari baska bir dile convert etmek mumkunmudur ?? ( algoritmayi anlamayi kolastirmak icin )

Ekli dosyalar

• bin immo.png
    bin immo.png
    24.9 KB · Görüntüleme: 18

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular