alarm sistemlerinde merkez haberleşmesi

dogalyusuf

Üye
bilindiği gibi bu alarm sistemleri (marka farkı yhok) işyerinden merkeze telefon hattıyla baglanıyo ama mantıgını merak ediyorum bikac tane formatı var (sia--contact ıd falan)onları acıklayacak birisi lazım öbür tarafta bulamadım acil:(:confused:

arkadaslar baska bölümde konu actım cevap gelmedi

hadi üstadlar görelim sizi

Bu konuda yardımı barış iletişim .com dan alabilirsiniz

bilgiyi paylaşmak lazım insanlar faydalansın ben zaten araştırıyorum bulursam yazacagım buraya

Bu konuda yardımı barış iletişim .com dan alabilirsiniz

sayın çılgınturk

konu hakkında bilginiz varsa burda paylaşmanızı bekleriz, kişileri web sitesine yönlendirerek paylaşım olmaz...

Bu konuda kendini kanıtlamış çok firma var bunlardan bi tanesi de MAVİGARD güvenlik sistemleri oradan da araştırabilirsin,ok?

Enson gördüklerim; 1998 yılıydı sanırım. Normal 56 ka fax modem gibi çalışıyorlardı. Merkezde bir telefon aranıyor. Otelefonun ucunda modem var karşılıklı olarak kod alışverişi yaptıkdan sonra gerekli bağlantı izni veriliyor ve ilgili data merkez bilgisayara aktarılıyordu ancak daha detay vermek doğru olmaz sanırım. Kötü niyetli olanlarıda düşünmek lazım...

tamam sistem belli

ama ben sadece formatları sordum aralarında ki iletişim protokolleri

mesela gönderici kodları var contact ıd de 110 yangın demek 600 test gibi

bunların listesi olan arkadaslar misal contact ıd nin listesini verebilecek varsa iyi olur

bu kadar paylaşımda birşey olmaz heralde

evet kardesim cok tesekkür ederim

ama ben bu protokollerin kodlarını sordum

600 test mesela 110 yangın gibi kontact ıd de :)

bunların tam listesini verebilecek varmı

bu kadar paylaşımdan da zarar geleceğini ummuyorum

bende bunu vereyim geta elektronik

adamlar uzman

ama bilen varsa paylaşalım lütfen bilgi paylaştıkça coğalır arkadaslar :)) :D

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan