Alarm sistemi Hakkında bilmek istediklerim.

pckatil

Üye
Merhaba arkadaşlar;
Büyük bir depolama alanına alarm sistemi kurmak istiyorum. Yaklaşık 20 adet detektör kullanıcam. Bilmek istediğim bazı hususlar var.

1-) 1 Adet sen-sör çıkışına kaç adet seri pır bağlayabilirim.
2-) Panel ile pır arasında maksimum kaç metreden sinyal alabilirim.
3-) Depo kapıları sağ ve sola olmak üzere sürgülü kapı pır olarak ne önerirsiniz. (Depo içinde fare olabiliyor)
4-) 2 Adet keypad kullanabilir miyim. Kullanılabilirse bütün cihazlarda mı kullanılıyor yoksa ek özellik mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar;
Büyük bir depolama alanına alarm sistemi kurmak istiyorum. Yaklaşık 20 adet detektör kullanıcam. Bilmek istediğim bazı hususlar var.

3-) Depo kapıları sağ ve sola olmak üzere sürgülü kapı pır olarak ne önerirsiniz. (Depo içinde fare olabiliyor)
4-) 2 Adet keypad kullanabilir miyim. Kullanılabilirse bütün cihazlarda mı kullanılıyor yoksa ek özellik mi?

Merhaba ...
cevaplar
1 ) her bir panel sensör girişi 1 adet sensor içindir...Lakin onlarca sensor bağlamanız arıza durumlarında sizi sıkıntıya sokar.
2 ) yüzlerce metreden sensor role inputu kullanabilirsin yanlız dirençle sonlandırma yap.
3 ) bu durumlarda pır değil ...benim tavsiyem aktif bariyer olur ancak ...Ped pır da kullanabilirsin..Her markanın pet pırı mevcut.
4 ) bildiğim kadarı ile bir çok panel bu özelliği taşır ...çift keypad kullanabilirsin..keypadlerde kablolama önemli mesafeyi 145 mt yi geçirmemeye özen göster...

Kolay gelsin..

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Maksimum açık alan 150mtlik bir mesafe için kablolu sistem mi kablosuz sistem mi önerirsiniz? Bide sensörü dirençle sonlandırmak derken N VE C uçlarına paralel bir direnç mi takıcam?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Maksimum açık alan 150mtlik bir mesafe için kablolu sistem mi kablosuz sistem mi önerirsiniz? Bide sensörü dirençle sonlandırmak derken N VE C uçlarına paralel bir direnç mi takıcam?

Benim her zaman önerim kablolu sistemden yanadır...Tabi kablolama ya müsait olmayan ortamlarda ise elbette kablosuz sistemler imdadımıza yetişir.. Sizin kablolama ile bir sıkıntınız yok sanırım...

eğer her bir zona tek bir sensor bağlayacaksan dirençi hat sonuna atman gerek ..tabi senin dediğin gibi C NC arasına,,,, parelel veya seri olması programdan ne tür bir bağlantı yapacağınızın seçili olmasına bağlı,,,,,Kullanacağın Panelin modelini yazarsan ne tür bir bağlantı yapacağını da yazarım...Bir kaç tane sensörü birbirlerine seri bağlamayı düşünüyorsan ....hepsinin kablosunu panele topla veya serilemeyi sensörlerde yap direnci panele atman gerekir....Kolay gelsin...

Merhaba arkadaşlar;

1-)kesin bir sayı veremiyorum panele göre değişebilir ge caddx,dsc panelerde 20 kadar dedektörü seri bağladığım olmuştu,bunun sakıncası sistem çalışır ama arıza durumunda hangi sensörün arızalı olduğunu bulmak zor olur,hepsi bir bölgeye bağlı olduğu için hangi dedektörden alarm geldiğini bulamazsın v.s ,imkanın varsa zone artırım kartı kullan yoksa ,panelin çift dirençli atz bağlantıyı destekliyorsa bunu kullan.

2-)150 mt dedektörler için bir problem oluşturmaz.

3-)hayvan algılamayan dual pır olarak paradox dg75 kullanmanı öneririm başın ağrımaz.

4-)panelin destekliyorsa kullanabilirsin ama alarmcisalim dediği gibi belli bir metrajdan sonra data iletişimde sorun yaşayabilirsin.

Paradox evo 48 panel alin ve tek kablo uzerine isterseniz 48 tane ped yani double teknoloji dedektör baglayin direncle filan da ugrasmayin.:) dedektörün hassasiyet ayarini da istediginiz gibi degistirin

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,231
Son üye
matrix96

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri