Alçak basınç sensörü arızası

Soğutma26

Üye
Merhaba vrv sisteminde alçak basınç arızası alıyorum .
Çalışan sistemin alçak basınç sensörünü omaj olarak ölçtüğümde net değerler alıyorum .
Arızalı olduğunu düşündüğüm sensörde ise sürekli değişken ya da ol alıyorum .
Kesin kontrolü nasıl yapılabilir acaba ?

Ekli dosyalar

• F5F72F7D-15AA-4741-805B-F48B096907E9.jpeg
    F5F72F7D-15AA-4741-805B-F48B096907E9.jpeg
    147.2 KB · Görüntüleme: 14
  • F9B24622-7CDB-4436-8740-692EA2DE3AC2.jpeg
    F9B24622-7CDB-4436-8740-692EA2DE3AC2.jpeg
    237.9 KB · Görüntüleme: 17
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba vrv sisteminde alçak basınç arızası alıyorum .
Çalışan sistemin alçak basınç sensörünü omaj olarak ölçtüğümde net değerler alıyorum .
Arızalı olduğunu düşündüğüm sensörde ise sürekli değişken ya da ol alıyorum .
Kesin kontrolü nasıl yapılabilir acaba ?
Uçlarını kısa devre yapın. Arıza geçerse parça arızalı

Uçlarını kısa devre yapın. Arıza geçerse parça arızalı

Gürkan selam.

Bu parça basınç prezostatı değil. Prezostat olsa kısa devre edince çalışır. Bunlar basınç transducer'i. Basıncı elektriksel sinyale çeviriyor ve kart bu basıncı alğılayarak gerekli ayarlamaları yapıyor.

Gürkan selam.

Bu parça basınç prezostatı değil. Prezostat olsa kısa devre edince çalışır. Bunlar basınç transducer'i. Basıncı elektriksel sinyale çeviriyor ve kart bu basıncı alğılayarak gerekli ayarlamaları yapıyor.
Abi bizim salon tipi cihazlar da alçak yüksek basınç hatası verince uçları kısa devre yapıyoruz. Yani sökmeden iki noktadan kısa devre yapıyoruz

Abi bizim salon tipi cihazlar da alçak yüksek basınç hatası verince uçları kısa devre yapıyoruz. Yani sökmeden iki noktadan kısa devre yapıyoruz

onlar prezostat. üzerinde 2 kablo olması lazım dogru mu? Salon tipinde sensör yok bildiğim kadarıyla.

Yukarıdaki arkadaşın cihazı frekans sürücülü. Bu nedenle sistemin emiş ve basma basınçları kontrol altında tutulmalı. Bunuda elektronik genleşme valfi ile yapıyor. Valfi ayar yapabilmesi içinde ( süperheat ayarı için ) basıncı bilmesi lazım cihazın.

aynı soru başka bi başlıkta daha sorulmuş ve zor okunan devre şeması da paylaşılmıştı. ilgili şemada bir adet alçak basınç sensörü ve bir adette yüksek basınç sensörü kullanılmış. ayrıca bir adette yüksek basınç sivici (prosestat) kullanılmış.

onlar prezostat. üzerinde 2 kablo olması lazım dogru mu? Salon tipinde sensör yok bildiğim kadarıyla.

Yukarıdaki arkadaşın cihazı frekans sürücülü. Bu nedenle sistemin emiş ve basma basınçları kontrol altında tutulmalı. Bunuda elektronik genleşme valfi ile yapıyor. Valfi ayar yapabilmesi içinde ( süperheat ayarı için ) basıncı bilmesi lazım cihazın.
Doğru abi. Anladım şimdi. Ben baska bisey anlamışım

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri