Akvaryum odası için oda termostatı

jonbasi

Üye
Merhaba arkadaşlar,

akvaryum odamda bir adet yağlı radyatör kullanıyorum. Yağlı radyatör kaliteli bir marka olmasına rağmen üzerindeki termostat pek efektif kullanılamıyor. En düşük seviyede dahi oda sıcaklığını çok yukarılara getiriyor ve sıklıkla çalışıyor.

- Yapmak istediğim sistem şöyle olacak; oda ısısını 30 dereceye ayarlayacağım, 30 derecenin altına mesela 27-28 dereceye düştüğünde yağlı radyatör devreye girecek, 30 dereceyi bulduğunda yağlı radyatör devreden çıkacak.

Bu sistemi en etkili ve ucuz bir şekilde nasıl çözebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

çok hassas bi ölçüm ve ayar istiyorsan emco diye bi cihaz var termokubl çıkışı var bağla oraya termokubl'u ondan sonra termokubl'yide sobanın ısınan bi tarafına montajla ( Termokubl Sıcaklığı emcoya iletecek ) bi tanede kontaktör bağla kontaktördende sobanı tetikle emcodan istediğin sıcaklık aralıklarını ayarla tamamdır sorunun çözülür...(kontaktör yerine 220 V rölede kullanabilirsin...

Cok hassas bir olcum yapmayacağım. Radyator uzerinden ısı degerini almak istemiyorum. Ortam sıcaklığını ölçüp gereken değere ulastiginda radyatorun elektriğini kesen bir sistem olmasini istiyorum.

Cok hassas bir olcum yapmayacağım. Radyator uzerinden ısı degerini almak istemiyorum. Ortam sıcaklığını ölçüp gereken değere ulastiginda radyatorun elektriğini kesen bir sistem olmasini istiyorum.
o zaman oda termostatıyla ısıtıcıyı kontrol edebilirsin slm

Oda termostati alsam, digital gostergeli baglantisi hakkinda bilgi verebilirmisiniz. Hangi malzemeleri almaliyim. Sema nasil olmali?

termostatların çalışma mantığını aynıdır analogda olsa dijitalde olsa devreye seri bağlanır telli termostların ölçüm aralığı +/- 5.santigrat: dir, dijitallerin ise +/- 1.santigrat: olanlarıda var.

radyatörün üzerindeki termostatı devre dışı bırakıp bir kablo ile oda termostatını ölçümün en sağlıklı yapılacağı yere monte edin, termostat ne çok yukarıda nede çok aşağıda olsun ve radyatörede yakın olmasın

termostatların çalışma mantığını aynıdır analogda olsa dijitalde olsa devreye seri bağlanır telli termostların ölçüm aralığı +/- 5.santigrat: dir, dijitallerin ise +/- 1.santigrat: olanlarıda var.

radyatörün üzerindeki termostatı devre dışı bırakıp bir kablo ile oda termostatını ölçümün en sağlıklı yapılacağı yere monte edin, termostat ne çok yukarıda nede çok aşağıda olsun ve radyatörede yakın olmasın

- 1 adet oda termostatı dijital ekranlı, 1 adet kontaktör, 1 adet priz, 1 adet 2000 watt yağlı radyatör.

Bağlantı şemasında yardımcı olabilecek var mı?

fazı termostatın kapalı kontağından geçirip kontaktörün a1 bobin ucuna ver a2 ye nötr gir. faz nötr kontaktörün ana kontağına gir kontaktör çıkışını prize ver.slm

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri