Aklınız Elektrikli Battaniyenizde Kalmasın :)

dgtlygtabi

Üye
Merhaba arkadaşlar, dün artık pes ettim elektrikli battaniye için yattıktan yarım saat sonra kalkmaya son!
Yaptığım devrede pic 16f628 ile yarım saat sonra battaniyeniz ( ya da istediğiniz şey) otomatik olarak kapanıyor..

Sistemde pic16f628 yarım saat boyunca triyakı tetikliyor ve sonra duruyor , dilersenizde sürekli çalıştırma butonundan sürekli de çalıştırabilirsiniz cihazınızı.. Umarım işinize yarar şahsen benim çok işime yaradı :):):)

yaklaşık 80-100w gücünden fazla bir cihaz çalıştıracaksanız soğutucu bağlamanızı öneririm yok tekrar bi çarşıya gidip triyak almanız gerekebilir :)
" alıntı değildir , tasarımı tamamen bana aittir. Saygılarımla."

DOSYALARI BİR KAÇ DK İÇİNDE EKLİYORUM.

Dosyalar Silindiği İçin Konu çöpe Taşınmıştır.

Son düzenleme:
Elektrikli battaniyeye dimmer bağlayan var mı acaba?

Güzel bir devre teşekkürler. Geliştirme konusunda vücuda bağlanacak RF termostatla (Kolye veya bileklik gibi) ayarlanan derecede aç kapa yaptırabiliriz. Türkiyede sorun yokta Azerbaycanda sıkıntı oluyo, terliyorum uykum kaçıyo kapatıyorum bizaman sonra soğuktan tekrar uyanıp açıyorum.

Güzel bir devre teşekkürler. Geliştirme konusunda vücuda bağlanacak RF termostatla (Kolye veya bileklik gibi) ayarlanan derecede aç kapa yaptırabiliriz. Türkiyede sorun yokta Azerbaycanda sıkıntı oluyo, terliyorum uykum kaçıyo kapatıyorum bizaman sonra soğuktan tekrar uyanıp açıyorum.

dostum istersen aynı devrede 1 saat çalışıp bi saat duran yazılımı da yapabiliriz

ds1302 gibi rtc zaman entegresi kullanırsanız sağlam bir zamanlama elde edersiniz.

benim geliştirilme demem mesela ısı olayı ayarlanabilir. dimmer ile okadar maliyet sorun olmaz. birde güzel bir sistem geliştirebilirseniz pazarlayabilirsinizde ;)

ds1302 gibi rtc zaman entegresi kullanırsanız sağlam bir zamanlama elde edersiniz.

benim geliştirilme demem mesela ısı olayı ayarlanabilir. dimmer ile okadar maliyet sorun olmaz. birde güzel bir sistem geliştirebilirseniz pazarlayabilirsinizde ;)

aklımdan da geçmiyor değil aslında ;))))

Emeğine sağlık kardeşim,fakat bu işlemi pirize takılan 24 saat 15 dakikalık dilimlerle ayarlanabilen bir zaman saati ilede yapılabilir.Bu tür uygulamalar genelde dogalgaz kombilerinde kullanılıyor.Sizlere kolay gelsin iyi akşamlar

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri