Akım trafosundan alınan s1 ve S2 uçlarına seri olarak enerji analizörü ve ges sınırlayıcı cihazı takılabilir mı ?

Arkadaşlar merhaba
Çalıştığım yerde 120 kwe bir güneş enerji santrali var buraya yakın zamanda bir ges sinirlayici cihaz aldık mevcuttaki bina ADP sunda bulunan 3 adet 1000/5 A akım trafosundan akım değerleri referans olarak alınmak isteniyor benim asıl sormak istediğim mevcuttaki 1000/5 A akım trafoları bir analizore bağlı zaten ben buraya tekrardan akım trafosu almadan enerji analizörü ve ges sınırlayıcı cihazını seri baglasam bir problem teşkil eder mi ? Kendimin oluşturduğu bağlantı şemasını ekliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum iyi günler

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-07-15-31-26-082_cn.wps.moffice_eng.jpg
    Screenshot_2021-08-07-15-31-26-082_cn.wps.moffice_eng.jpg
    72.8 KB · Görüntüleme: 82
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar merhaba
Çalıştığım yerde 120 kwe bir güneş enerji santrali var buraya yakın zamanda bir ges sinirlayici cihaz aldık mevcuttaki bina ADP sunda bulunan 3 adet 1000/5 A akım trafosundan akım değerleri referans olarak alınmak isteniyor benim asıl sormak istediğim mevcuttaki 1000/5 A akım trafoları bir analizore bağlı zaten ben buraya tekrardan akım trafosu almadan enerji analizörü ve ges sınırlayıcı cihazını seri baglasam bir problem teşkil eder mi ? Kendimin oluşturduğu bağlantı şemasını ekliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum iyi günler
Semadaki gibi baglanti yapabilirsin ayni uygulamayi x5 sayac ve analizor uzerinde yapmistim birer adet akim trafosu ile yani 3 akim trafosu ile hem x5 sayaci hemde analizoru kullanmistim 1000/5 akim trafosu ile fakat @sami inci Nin dedigi gibi kablo metrajlarini goz onunde bulundur mumkunse adp icinde en yakin konumda bulundurarak uygulama yap

Iyi calismalar

Arkadaşlar merhaba
Akım trafosunun Clas sı 0,5 olmalı aksi takdirde ara ara şebekeye basarsın sıkıntı olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri