Akım koruma prizi sorunu

morbeyaz

Üye
Resim ekledim. Sorunu açıkladım.

Ekli dosyalar

• 0102.jpg
    0102.jpg
    73.4 KB · Görüntüleme: 47
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Resim ekledim. Sorunu açıkladım.

Arkadaşlarında yorumlanı almanız .

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/akım-korumalı-prizler.110323

Kombi için düşünüyoruz herhalde .

https://www.amazon.com.tr/Tunçmatik-TSK5078-Koruyucu-Prizler-Beyaz/dp/B07CSRT6WN?th=1

e14867cb29c5d3a529ab2d205992c437 (1).png
e14867cb29c5d3a529ab2d205992c437 (2).png

Son düzenleme:
Anormal durum yokki; priz üzerindekı anahtar, tek kutuplu ve bu yuzden sadece bir kablo giriş çıkış yaptıgınden, faz veya nötrü kesiyor.
Zeybek Hocam. Anahtarın görevi fazı kesmek değil mi? Öğrenmek için soruyorum. Anahtar başka şekilde bağlantı yapılamaz mıydı?

Anormal durum yokki; priz üzerindekı anahtar, tek kutuplu ve bu yuzden sadece bir kablo giriş çıkış yaptıgınden, faz veya nötrü kesiyor.
Anormal durum var aslında. Ürünün çift kutup anahtarlama yapması lazımdı.
Ürünün nötr ü anahtarlaması devrede faz dolaşacağı için bir kaçakta sorun çıkarabilir.

Zeybek Hocam. Anahtarın görevi fazı kesmek değil mi? Öğrenmek için soruyorum. Anahtar başka şekilde bağlantı yapılamaz mıydı?
Fişi prize takma şeklıne göre, anahtar ya keser ya kesmez. İlla kesecek dersen, anahtarın, iki kutuplu olması gerekir.

@morbeyaz arkadaşım, alternatif akımda kullanım farkı yoktur. (fişi ne türlü prize sokarsan sok cihaz çalışır) düşün adaptörünü her zaman aynı yönde mi prize takıyorsun yada saç kurutma makinesini. DC deki gibi artı - eksi kutup yok çünkü. benim akıllı denilen salak telefonumun şarj aletini takıyorum yavaş şarj ediyor, çıkarıp ters çeviriyorum hızlı şarja geçiyor. adamlar varsayılan olarak hazırlıyorlar sistemi yani en ucuzuna kaçıyorlar, senin prizinde neresi faz neresi nötr nereden bilsinler. hani iki kutuplu anahtar doğrudur ama gider kalemini arttırır. herkes sen ben değil faz nötre göre fişi prize taksın.

Tek fazda nötr kesildimi ? sorun yaşarmıyım demek istiyor anlıyorum .

Son düzenleme:
Tüm markalar aynı mı acaba? 2 adet daha satın almayı düşünüyorum. Derin dondurucu ve modem. Buzdolabı ve çamaşır makinesi için. Hep detaycı olduğumdan kaynaklanıyor. Bir başkası alır takar. Anahtar fazı mı yoksa nötr mü devreden çıkarmış umrunda olmaz. Zaten beni tanıyanlar hep şunu der. " Sal gitsin. Akışına bırak " :)

Tüm markalar aynı mı acaba? 2 adet daha satın almayı düşünüyorum. Derin dondurucu ve modem. Buzdolabı ve çamaşır makinesi için. Hep detaycı olduğumdan kaynaklanıyor. Bir başkası alır takar. Anahtar fazı mı yoksa nötr mü devreden çıkarmış umrunda olmaz. Zaten beni tanıyanlar hep şunu der. " Sal gitsin. Akışına bırak " :)

Aynen sal gitsin..............

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri