akıllı sayaçlarda geçmiş günler tüketimi

dralpay

Üye
acaba akıllı sayaclarda geçmiş tarihlerde ne kadar tüketildiği öğrenilebiliyor mu? oturduğum evin aboneliği yeni yapıldı evde illk oturan benmişim ama benden önce 5-6 ay ev kullanıllır hale gelmiş. otururken sayaç nolarını almamıştım.şimdi ev sahibim tüm tüketim sana ait diyor senden önce kimse oturmadı diyor. 17-18 aydır evde oturanlardan en yükseği 1800 tl benim ise 2100 ve 12 aydır oturuyorum. bunu öğrenmenin yolu varmıdır bilen varsa lütfen yardımcı olsun

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Zor... Çünkü anlaşılan sayaç hiç okunmamış Abone alınana kadar yazmış, bir okumada bu kadar fatura çıkmış görülüyor... Sayaç bir kere okunmuş herhalde değil mi?

Eve girerken ev sahibinle endeksleri alıp yazacaktın...

evet sayaç ilk kez okundu girerken aboneliğin yapılmamış olduğunu bilmediğim için almadım tabi endeksi. daha doğrusu şöle bi baktım ama karışık gediği için bi ara bakarım derkene ihmal. yani tarih ve saati olan bir sistemin geçmiş tüketimi kaydedebileceğini düşünüyorum da

bilen yokk mu acaba... sayacar bu kadar akıllı ise kaydetmesi gerekmiyor mu?

Sayaçlar,geçmişi kaydediyor.Bu kayıtlar,ancak sayaç üreticileri tarafından okunabilmekte-
dir.ihtilaf halinde,sayaç sökülüp firmasına gönderiliyor.Bunun dışında bir okuma mümkün ol-
mamakadır.

Arkadaşlar tedaşta optik port ile bu sayaçların tüm geçmişini okuyabiliyorular.
Tedaşın sayaç ayar servisi ile görüşmeniz yeterli.
Kesinlikle eminim çünki artık tedaş (yeşilırmak grubu) trafolu müşterilerde sayaçların önceden kullanılıp
kullanılmadığını öğrenmek için test ediyorlar buradan doğruluk oranlarını kapağın hangi tarihte sökülüp takıldığını gün gün endeksleri yani tüm geçmişi görebiliyorlar.

Arkadaşlar tedaşta optik port ile bu sayaçların tüm geçmişini okuyabiliyorular.
Tedaşın sayaç ayar servisi ile görüşmeniz yeterli.
Kesinlikle eminim çünki artık tedaş (yeşilırmak grubu) trafolu müşterilerde sayaçların önceden kullanılıp
kullanılmadığını öğrenmek için test ediyorlar buradan doğruluk oranlarını kapağın hangi tarihte sökülüp takıldığını gün gün endeksleri yani tüm geçmişi görebiliyorlar.
Doğrudur .Lakin dralpay ın dediği iş için gelip bakmazlar... Arkadaşın derdini bi okuyuver... Bunun için gelirler mi sence?
Ama gene de bi dilekçeyle başvurursa ... Gelip kontrol İhitmali olabilir mi?

ya ben tedaşa sordum böyle bişi olmaz dediler ama ne kadar güvenilir bilemiyorum orda çalışan biri sonuçta. ben sayaç üreticisi ve tedaşla tekrar görüşeyim en iyisi... teşekkürler. sonuca ulaşırsam burdan bilgi veririm arkadaşlar

Forum istatistikleri

Konular
128,463
Kullanıcılar
450,403
Son üye
murat@01

Yeni konular

Geri