Akıllı ev yazılım ve sistemi

pic ile yapılabilir zaten ama ben u anda projeleri kurup devreye alıyorum yani otomasyon ürünleri programlı ben sadece içeriğini değiştiriyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
pic ile istediklerinin hepsi yapılabilir aynı zamanda pc den kontrol ve pc ye data aktarımı lcd panel tuş takımı vs tam neleri koyacağını belirtirsen sana proteusda similasyon hazırlarım sıcaklık kontrolü ldr ile perde ışık kontrolü pcden açma kapama izleme lcd ekranda bilgiverme gibi ne yapmak istiyorsan işte

aynı tezi benimde hazırlamam gerekiyor amam benimki kseinlikle pic ile olacak ve sadece perde motor aydınlatma ve bi kaç priz kontrolü olacaka ma önce döküman hazırlamam lazım bu konuyla ilgi ayrıntılı döküm bulabilrimiyiz bi yerlrde:)

plc hem masraflı hemde bunu aldık zaten onun için picle yapmlıym

PLC bütçeleri aşar.. bence bir PIC yardımıyla bir maket üzerinde ev otomasyonu yapmıştık.. sıcaklık kontrol edersin sıcaklığa göre fanları açar kaparsın.. perdeleri açar kaparsın.. alarm filan olur.. sonuçta bitirme projesidir.. senin listen ve anlattıkların normal bir iş gibi gözüküyor :)

(benim de bitirmem maketti sonuçta:) )

Bilisayarla da yapabilirsin. Yalnız portları kullabilmen lazım.

merhaba arkadaslar bende bu gibi bir odev aldım 4 sensorlu sıfrelı guvenlık sıstemı ancak devenın yazılımını bulamıyorum yardım edebılırmısınız

Bu konuda en iyisi Knx altyapısını kullanarak yazılan ev otomasyon sistemleridir. plc bu konuda cok pahalı ve geri kalır. Knx hjaberleşme sistemiyle birlikte yüzlerce senerya yazılıp-yüzlerce farklı marklardan ürün eklenip entegre edilebilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri