Akış Sensörü Röle Tetikleme. Yardım!

Arkadaşlar elimde bir akış sensörü var.
2Mpa-7mm-Dia-konekt-r-su-ak-sens-r-debimetre-darbe.jpg

Sensörün içinden su geçtiğinde sensör içindeki türbine bağlı mıknatıs dönüyor ve kesik kesik voltaj veriyor. Su akışı durduğunda ya sürekli voltaj veriyor yada hiç voltaj vermiyor.
Bana su akışı olmadığında, yani
voltaj sürekli 1 ise röle kapalı
voltaj sürekli 0 ise röle kapalı
voltaj sürekli 1,0,1,0 yaptığında ise röleyi tetikleyecek Pic yazılımı gerekiyor.
bu kodları gönderebilecek arkadaş olursa çok sevinirim .
Teşekkürler.

Arduino dene (saniyede 500 den fazla sinyal saymayacaksan). Şayet saniyede 6 milyon sinyal saymak istiyorsan o zaman da teensy 3.1
Pic neden tercih ediyorsunuz ? Biri bana anlatabilir mi ?

herkese merhaba. bu soru bile bende büyük bir ufuk açtı. zira kaç gündür bir sorunu nasıl çözeceğim diyordum...

sıcaksu pompam var. akış sensörüyle tetikleniyor. fakat debi o kadar düşük ki bir türlü ilk çalıştırmayı yapmıyor. musluğu açıp ilk tetiği vercek bir buton tertibatı düşündüm. ama sensörün çalışma mantığını bilmiyordum. bu soruda anladım ki aç kapa aç kapa yapıyor.. belli bir eşik değeri, örneğin saniyede 3 aç kapayı geçmesi gerekiyor.

bu mantıkla bakarsak sensör iki kablosundan paralel bir buton bağlasam ve bu yaylı butona peş peşe 3-5 kez kısa aralıklı basabilsem tetiklemeyi sağlayacağım? doğru mu anladım..

musluğu kapattığımda su akışı kesilince de pompam duracak? ya da bu sorunu en ekonomik şekilde nasıl çözerim.

şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri