Ahlaklıya bak

https://www.eleman.net/is-ilani/cav-ve-temizlik-elemani-bay-i2818504

bu ilanda aynı firmanın vereceği ücret 2.500 tl

yani çay ve temizlik elemanı 2.500 tl,

Bakım onarım üretim elemanı 2.300 tl

Fıkra gibi ülkeyiz yeminle

Türkiyede bu kronik bir hastalıktır. Patronlar genelde çalışanlarına saygı göstermez zira para veriyorum it gibi çalışsın mantığındalar.Ama yukarıda örneklere bakınca artık işi farklı boyutlara geçirmişler.Yazık.Zaten yeteri kadar kalifiye teknik elaman yetiştiremiyoruz birde yetişenleri saçma salak işlere koşturmak işini ...okunu çıkartmak demektir.

İlana bak çay demle derken, çaycı ilanını görmemiştim. :) Tamam ilanda rakamlarda büyük ihtimal hata var. Yinede aradaki farkın çok olmayacağı aşikar. Ben bakım işine bakacam gecemi gündüzüme katacam. Çaycı ile aynı ücreti alacam. Bu kadar çaba yapacağıma gider çay demlerim :).

Birde eleman net sitesinde baktım pek çok ilanda cumartesi pazar çalışma yok gibi gösteriyor, yalanınız batsın sizin. Çalışma bakanlığı denetimleri sıklaştırmış sanırım. Bu tür ilanlarda cumartesi pazar mesai yok yada varsa şu kadar mesai ücreti veririm diyenlere inanmayınız. Alacağınız ücret asgari ve haftada 6 gün tam olarak çalışacaksınız. Yazık gerçekten yazık.

İlana bak çay demle derken, çaycı ilanını görmemiştim. :) Tamam ilanda rakamlarda büyük ihtimal hata var. Yinede aradaki farkın çok olmayacağı aşikar. Ben bakım işine bakacam gecemi gündüzüme katacam. Çaycı ile aynı ücreti alacam. Bu kadar çaba yapacağıma gider çay demlerim :).

Birde eleman net sitesinde baktım pek çok ilanda cumartesi pazar çalışma yok gibi gösteriyor, yalanınız batsın sizin. Çalışma bakanlığı denetimleri sıklaştırmış sanırım. Bu tür ilanlarda cumartesi pazar mesai yok yada varsa şu kadar mesai ücreti veririm diyenlere inanmayınız. Alacağınız ücret asgari ve haftada 6 gün tam olarak çalışacaksınız. Yazık gerçekten yazık.
bu sebepledirki 1990 yılında başladığım plc ye kadar uzanan mesleği mi son 5 yıldır yapmıyorum daha doğrusu yapmama fırsat vermiyorlar bütün gelirimi sosyal hizmetlere evde bakım ve engelli maaşına bağladım hastahane ve ilaç olayını yeşil karta bağladım bedeva tren otobüs ve metro engelli kartı bedeva odun kömür ve şartlı eğitim yardımları engelli kartını bir gösteriyon heryerde öncelik sizin öyleya bu ülkede dürüst ve bilgili olursan çaycı ile aynı sınıftasın ben enayimiyim asgari ücrete fazla mesailerle plc yada buhar kazanı otomasyonu yapayım varsa bu bilgileri unutturacak bir ilaç bana isim verin alayım o ilacı x resmi dairede 8000 tl maaş alarak memurluk yapan şahıs kontaktörün ne olduğunu sorunca zıvanadan çıktım bu mesleği yapmamak için Allaha dua ettim rahatsızlık ver 1 engelli raporuda ben alıp kendimide engelli maaşına bağlayayım diye dua ettim zaten %20 ortapedik sorunum vardı duam kabul oldu böbreğimin 1 tanesinin olmadığını tespit ettim %25 daha geldi bir dua daha ettim kalp krizi geçirdim türkiye şartlarında geçirmemek mümkünmü %30 da kalp den geldi %7 de bel fıtığı ortalamaya vurunca %60 oldu lakin yetmiyor şimdi düşünüyorum tc şartlarında benim bilgim ve sanaatım ayaklar altında liyakati olmayanlar işbaşında 10 binler maaşla bana sana caka satıyor işlerinide biz tarif ediyoruz şimdi Allahım beni süründürmeden kula muhtaç etmeden bir %25 daha gelse malulen emekli olurum olmasamda engelli maaşına bağlarım işte tc şartları bu ve gidin hastahanelere sağlık kurulları her polikilinikten daha kalabalık geçim zorluğundan kendni sakat bırakan bırakan sırf engelli maaşı alayım diye babasının maaşını alsın diye boşanan boşanana dediklerimi küçümsemeyin ve yabana atmayın bu olaylar tc nin gizli gerçekleri

Bence gizli gerçek değil, apaçık ortada. Bu ülkede yüksek lisans mezunu adam bekçi oluyor. 5 bin küsür maaş cepte. Ben üniversite okurken fark ettim durumu, teknik işler amele işi görülüyor toplumda, mühendiste olsan durum aynı, özellikle elektrik, makine, inşaat gibi klasik sektörlerde çalışanlar sürünüyor. Toplumda hatta burada bile mühendis avukat ve doktordan sonra geliyor, aynı statüde olmasına rağmen.

Mühendisliği okumaya başladım stajı gördükten sonra ve sonra yaptığım araştırma sonucu kamuda çalışmanın özel sektörde diretmekten çok daha mantıklı olduğu kanısına vardım. Özelde iyi ücret kazanmanın şartı vicdansızlıktan geçiyor. Oda benim yapıma ters, çünkü benim hayatım insan odaklı. Ömrümüz varsa ortalama 70-80 yıl gibi yaşam süremiz var, daha uzun yaşayan da sağlık problemleri yaşar. Bu kadar kısa bir hayatta insanların hiç ölmeyecek hatta yaşlanmayacağını düşünenler var, para para para para daha çok para adamın her yeri bembeyaz olmuş hala paranın derdinde. Neyse uzattım. Gördüğüm parayı sahadakiler değil, masa başındakiler kazanıyor, sahadan da masa başına geçmek hiç kolay değil, başta yapılan tercih ve yönlendirmeler ile iş hayatında ki pozisyonu seçiyoruz. Daha çok yazarım ama bu konjonktürde bu kadar yazılıyor.

Son düzenleme:
Bence gizli gerçek değil, apaçık ortada. Bu ülkede yüksek lisans mezunu adam bekçi oluyor. 5 bin küsür maaş cepte. Ben üniversite okurken fark ettim durumu, teknik işler amele işi görülüyor toplumda, mühendiste olsan durum aynı, özellikle elektrik, makine, inşaat gibi klasik sektörlerde çalışanlar sürünüyor. Toplumda hatta burada bile mühendis avukat ve doktordan sonra geliyor, aynı statüde olmasına rağmen.

Mühendisliği okumaya başladım stajı gördükten sonra ve sonra yaptığım araştırma sonucu kamuda çalışmanın özel sektörde diretmekten çok daha mantıklı olduğu kanısına vardım. Özelde iyi ücret kazanmanın şartı vicdansızlıktan geçiyor. Oda benim yapıma ters, çünkü benim hayatım insan odaklı. Ömrümüz varsa ortalama 70-80 yıl gibi yaşam süremiz var, daha uzun yaşayan da sağlık problemleri yaşar. Bu kadar kısa bir hayatta insanların hiç ölmeyecek hatta yaşlanmayacağını düşünenler var, para para para para daha çok para adamın her yeri bembeyaz olmuş hala paranın derdinde. Neyse uzattım. Gördüğüm parayı sahadakiler değil, masa başındakiler kazanıyor, sahadan da masa başına geçmek hiç kolay değil, başta yapılan tercih ve yönlendirmeler ile iş hayatında ki pozisyonu seçiyoruz. Daha çok yazarım ama bu konjonktürde bu kadar yazılıyor.
2010 yılında vali yardımcısına çıktım mesleğimi bilgilerimi anlattım ancak boş yattığımı paslandığımı devletten geçindiğimi ve devlete 1 memur kadar masraflı olduğumu anlattım kesin maaşları ve yardımları ve yeşil kartı bilgi ve becerimle devleye ülkeye faydalı olayım dedim vali bana şu cevabı verdi

GİT SOĞUK SUYUNU İÇ RAHATINA BAK DEDİ

bende 10 yıldır rahatıma bakıyorum içime sinmedi CİMERE yazdım

cimere dedimki benden sosyal yardımları kesin heray 3000 maaş belediye otobüsü odun kömür ilaç herşey beleş alın bunları beni faydalı hale getirin dedim bana şu cevabı yazdılar

durumunuzdan iş aradığınız anlaşılıyor işkur size iş bulduğu an arayacak merak etmeyin lakin 10 yıl geçti daha işkur beni arayacak

bende artık rahatıma bakıyorum gelsin maaşlar sosyaller bedeva odun kömür ötv den muaf passat ilaçlar muayeneler beleş tren ucuz internet elektrik su herşeyi bağladım sosyale isteyerekmi hayır ama beni mecbur bıraktılar

hastahanelerin sağlık kurullarına gidin ya erken emeklilik için bacağını kıranlar yada engelli maaşı için gözüne çivi sokanlarla dolu

şaka bir yana bu gerçek olabilirmi ya bu işi bu fiyata bağladılar ve fazla verende olmayacak gibi

İş Tanımı​
2500 Net maaşla Elektrik tesisat işçiliğinden anlayan deneyimli MYK yada meslek lisesi dipliomalı Fabrika ortamında geçici süreli çalışabilecek 2 teknik personel alınacaktır,

adanada yine bir firma üstelik geçici kaldıki geçici işe dahi vasıfsız adam 5000 tl ister

yahu arkadaşım asgari ücret agi ile beraber zaten 2500 tl ve bunu 2 koyunun samanını ayıramayan adam bile alıyor çaycı temizlikci meydancı şoför dosya getir götür yapan herkes bu maaşı alıyor ben 30 yıllık ustayım en az 20 kişilik ekibi proje ile yönetebilirim güç x volt x akım x hesabı yapar meger kullanır mühendisin çizdiği hatta bazan takıldığı devreyi uygulayabilirim

bu firmada 3 yada 6 ayda bir ilan koyar

ürkiye İş Kurumu

iskur_logo_yatay.jpg

ADANA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
ASLANBAŞ ÇİVİ TEL ÇELİK HASIR GIDA TARIM İNŞ VE TAAH SAN VE TİC A Ş​
Yayınlanma Tarihi: 13.02.2020​
Görüntülenme Sayısı​
37​
Başvuru Sayısı​
3​
Çalışma Şekli​
Tam Zamanlı​
Son Başvuru Tarihi​
29.02.2020
İşveren Statüsü​
Özel
Pozisyon​
1
İş Tanımı​
En az lise mezunu (Meslek lisesi elektrik bölümü mezunu olması tercih sebebi) elektrikçiarıyoruz.

2-3 yıl deneyimli, askerliğini yapmış, erkek personel arayışımız bulunmakta.

Servis ve yemek imkanı mevcuttur.

Cumartesi dahil haftanın 6 günü çalışılıyor. 2 vardiyadır. Mesai saatleri 08:30 -16:30 / 16:30 – 00:30

Servis güzergahları: Seyhan, Sarıçam, Çukurova, Yüreğir

şaka bir yana bu gerçek olabilirmi ya bu işi bu fiyata bağladılar ve fazla verende olmayacak gibi

İş Tanımı​
2500 Net maaşla Elektrik tesisat işçiliğinden anlayan deneyimli MYK yada meslek lisesi dipliomalı Fabrika ortamında geçici süreli çalışabilecek 2 teknik personel alınacaktır,

adanada yine bir firma üstelik geçici kaldıki geçici işe dahi vasıfsız adam 5000 tl ister

yahu arkadaşım asgari ücret agi ile beraber zaten 2500 tl ve bunu 2 koyunun samanını ayıramayan adam bile alıyor çaycı temizlikci meydancı şoför dosya getir götür yapan herkes bu maaşı alıyor ben 30 yıllık ustayım en az 20 kişilik ekibi proje ile yönetebilirim güç x volt x akım x hesabı yapar meger kullanır mühendisin çizdiği hatta bazan takıldığı devreyi uygulayabilirim

bu firmada 3 yada 6 ayda bir ilan koyar

ürkiye İş Kurumu

iskur_logo_yatay.jpg

ADANA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
ASLANBAŞ ÇİVİ TEL ÇELİK HASIR GIDA TARIM İNŞ VE TAAH SAN VE TİC A Ş​
Yayınlanma Tarihi: 13.02.2020​

Görüntülenme Sayısı​
37​
Başvuru Sayısı​
3​
Çalışma Şekli​
Tam Zamanlı​
Son Başvuru Tarihi​
29.02.2020
İşveren Statüsü​
Özel
Pozisyon​
1

İş Tanımı​
En az lise mezunu (Meslek lisesi elektrik bölümü mezunu olması tercih sebebi) elektrikçiarıyoruz.

2-3 yıl deneyimli, askerliğini yapmış, erkek personel arayışımız bulunmakta.

Servis ve yemek imkanı mevcuttur.

Cumartesi dahil haftanın 6 günü çalışılıyor. 2 vardiyadır. Mesai saatleri 08:30 -16:30 / 16:30 – 00:30

Servis güzergahları: Seyhan, Sarıçam, Çukurova, Yüreğir
bizim meslek ayağa düşmüş. inşaat işçileri bile bizden daha iyi kazanıyor. işin aslı budur. sağlam bi yere kapak atabilenler yine de şanslı sayılır. geriye kalanlar başının çaresine bakacak artık.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri