Ahlaklıya bak

Piyasa böyle beleşe adam çalıştırmak isteyen saygısız insanlarla dolu elektrik veya Elektronik mesleğinide sıradan görüp bu işler zaten basit herkes yapar demek istiyorlar .Bu tip düşünen insanlar yüzünden ne memleket ne bu meslekler nede sanayi gelişir.Çok yazık artık kimse bu meslekleri yapmak istemiyor bakalım ne olacak o basit gördükleri işleri kendileri yapabileceklermi.Staj yaptığımız süreleri sigorta kabul etmiyor Birde yaşa takıldık yıllardır çalışıyoruz 30 yılı geçti hakkımızı alamıyoruz Ayrıca yaptığımız işlerin stresi ve hassasiyeti de cabası Birde bu tür ilanları görünce insanın asabı bozuluyor.

Piyasa böyle beleşe adam çalıştırmak isteyen saygısız insanlarla dolu elektrik veya Elektronik mesleğinide sıradan görüp bu işler zaten basit herkes yapar demek istiyorlar .Bu tip düşünen insanlar yüzünden ne memleket ne bu meslekler nede sanayi gelişir.Çok yazık artık kimse bu meslekleri yapmak istemiyor bakalım ne olacak o basit gördükleri işleri kendileri yapabileceklermi.Staj yaptığımız süreleri sigorta kabul etmiyor Birde yaşa takıldık yıllardır çalışıyoruz 30 yılı geçti hakkımızı alamıyoruz Ayrıca yaptığımız işlerin stresi ve hassasiyeti de cabası Birde bu tür ilanları görünce insanın asabı bozuluyor.
Kanibozuk zihniyet heryerde var..

Ben böyle mevzulara pek takılmam işveren pazarcı gibidir aynı mala 10tl fiyat koyan 15tl fiyat koyan 20tl fiyat koyan olur. Pazarcıya gidipte seni gidi terbiyesiz niye buna 20tl fiyat koydun diyemezsin. Almazsın olur biter. Kuralları her zaman işveren koyar işine gelirse uyarsın gelmezse eyvallah der çeker gidersin. İşsizlik olduğu için bu ve benzer durumlarla karşılaşmak maalesef olağan durum oldu.

Ben böyle mevzulara pek takılmam işveren pazarcı gibidir aynı mala 10tl fiyat koyan 15tl fiyat koyan 20tl fiyat koyan olur. Pazarcıya gidipte seni gidi terbiyesiz niye buna 20tl fiyat koydun diyemezsin. Almazsın olur biter. Kuralları her zaman işveren koyar işine gelirse uyarsın gelmezse eyvallah der çeker gidersin. İşsizlik olduğu için bu ve benzer durumlarla karşılaşmak maalesef olağan durum oldu.
doğru söylüyorsun "altın kural, altını olan kuralı koyar"

o yüzden bende sizin dediğiniz gibi yaptım 32 yıllık mesleğimi bıraktım 2500 kwa kompanazasyon yapmıyor hes dolu savak yada radyal kapak hidrolik ünitenin panosunu hazırlamıyor saatte 2 ton buhar veren buhar jenaratörünün arızasını çözmüyor hayatımı stres olmayan bir alanda sosyal desteğe bağlayarak kısmen çöpten bayat ekmek toplayarak ev bütçesine katkı sağlamaya çalışıyorum

Arkadaşlar ben size dahada acısı duydugum bir olayı anlatayım.
Yer Mardin,vasıfsız tekstil işçisinin anlattıgı:
Adam tekstil fabrikasında çalışıyor,aldıgı asgari ücret,maaşını bankadan çektikten sonra yarısını getirip geri veriyor.iki sene evvel fazla mesai saat ücreti olarak verilen 1 TL/saat.
Neden şikayet etmiyorsun dedigimde akrabalık bagı varmış nasıl şikayet edeyim dedi,haaa birde bu işveren çok yardımsevermiş,her bayram fakirlere yardım paketi dagıtırmış.Eh ne diyelim "ALLAH GUNAHLARININDA SEVAPLARININDA HESABINI AHİRETE BIRAKMASIN INŞALLAH" demekten başka birşey gelmiyor elden.

Türkiye'nin binlerce ( belkide,onbinlerce )
yerinde,halen ! devam eden klasik numa-
radır bu durum.Geri getirip vermek yerine
çift kart ! uygulaması ile yapılmaktadır.

• Endüstri Meslek Lisesi veya Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun
  • Benzer pozisyonlarda deneyimli en az 3 yıl tecrübesi olan
  • Makine Otomasyon, Kumanda ve PLC panolarında bilgi sahibi,
  • Makina otomasyon panolarının montajında ve kablajında bilgi sahibi,
  • Elektrik / Elektronik malzeme bilgisine sahip,
  • Pano içi ekipman bilgisine sahip,
  • Proje okuyabilen,
  • Arıza ve çözüm bulma yeteneği güçlü,
  • Dinamik çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,
  • Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerileri güçlü,
  • B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen,
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
adanada bir işletme öner speratör
Pano montaj ve uygulama kısmında

Ekip Liderliği ve Montaj yetkinliğine sahip,

Elektrik Proje okuyabilen, ve uygulamasını eksiksiz bir şekilde tamamlayabilen,

Kumanda Panosu, Güç Panosu imalatlarında tecrübeli,

Üretimleri tamamlanan panoların Müşteri sahasında montajı ve bağlantılarını yapabilecek

Verilen projeye uygun olarak Elektrik panolarının malzeme montajı ve kablolama işlerinin yapılması,

Üretimi yapılan panoların iklimlendirme üniteleri içine montajı ve ünite içi kablolama tesisatlarının yapılması,

Müşteri tesislerinde, sahada cihazların devreye almak, çalıştırılması, test edilmesi, arıza tespiti yapılması, arızanın giderilmesi,

Talimatlar çerçevesinde ürün montajı yapılması.

Ücret ve Diğer Bilgiler​
Askerlik Durumu:Askerliğini Fiilen Yapmış veya Muaf
Sosyal Olanaklar:Servis Desteği, Yemekhane Desteği
En Az Ücret:3000 TL (AGİ Dahil Değil)
En Çok Ücret:8000 TL bu ücreti asla vermez bilgiğim için yazıyorum

bu da adanada soğutma ısıtma üzerine 2 ayda bir elektrik ustası arayan istikrarlı bir firma nasıl istikrarsa artık

• Endüstri Meslek Lisesi veya Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerinden mezun
  • Benzer pozisyonlarda deneyimli en az 3 yıl tecrübesi olan
  • Makine Otomasyon, Kumanda ve PLC panolarında bilgi sahibi,
  • Makina otomasyon panolarının montajında ve kablajında bilgi sahibi,
  • Elektrik / Elektronik malzeme bilgisine sahip,
  • Pano içi ekipman bilgisine sahip,
  • Proje okuyabilen,
  • Arıza ve çözüm bulma yeteneği güçlü,
  • Dinamik çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,
  • Ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerileri güçlü,
  • B sınıfı ehliyet sahibi ve aktif olarak araç kullanabilen,
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
adanada bir işletme öner speratör
Pano montaj ve uygulama kısmında

Ekip Liderliği ve Montaj yetkinliğine sahip,

Elektrik Proje okuyabilen, ve uygulamasını eksiksiz bir şekilde tamamlayabilen,

Kumanda Panosu, Güç Panosu imalatlarında tecrübeli,

Üretimleri tamamlanan panoların Müşteri sahasında montajı ve bağlantılarını yapabilecek

Verilen projeye uygun olarak Elektrik panolarının malzeme montajı ve kablolama işlerinin yapılması,

Üretimi yapılan panoların iklimlendirme üniteleri içine montajı ve ünite içi kablolama tesisatlarının yapılması,

Müşteri tesislerinde, sahada cihazların devreye almak, çalıştırılması, test edilmesi, arıza tespiti yapılması, arızanın giderilmesi,

Talimatlar çerçevesinde ürün montajı yapılması.

Ücret ve Diğer Bilgiler​
Askerlik Durumu:Askerliğini Fiilen Yapmış veya Muaf
Sosyal Olanaklar:Servis Desteği, Yemekhane Desteği
En Az Ücret:3000 TL (AGİ Dahil Değil)
En Çok Ücret:8000 TL bu ücreti asla vermez bilgiğim için yazıyorum

bu da adanada soğutma ısıtma üzerine 2 ayda bir elektrik ustası arayan istikrarlı bir firma nasıl istikrarsa artık
2 ayda bir aynı ilanı veriyorsa istikrarlı denebilir :)

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri