Ac kontrolü

Shiriep

Üye
Herkese merhaba , foruma yeni üye oldum teknik bilgim çok yok , sizlere danışmak istedim , şimdiden ilginize teşekkür ederim.
Elimde 220v Ac mıknstıslı bir motor , akvaryum suyunu dalgalandırmak için kullanılıyor , ben bu cihazın gücünü kısmak istiyorum, basit dimmer aldım ama işe yaramadı motor takılıp dönmedi .
Benim sorum 220v Ac akımın voltunu ve frekansını nasıl değiştirebilirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Pervane benzeri bir parçası varsa onu küçültebilirsin. Fotoğrafı varmı.

Pervane benzeri bir parçası varsa onu küçültebilirsin. Fotoğrafı varmı.
Pervanesi var ama küçültemem , direk mıknatıslı mile bağlı pervane , tunze dalga motoru yazarsanız çıkar

Ekli dosyalar

• images (7).jpeg
    images (7).jpeg
    31.8 KB · Görüntüleme: 18
Moderatör tarafında düzenlendi:
pervaneyi plastik gibi gördüm. sağlam bir makas yada yan keskiyle 2 tarafından eşit miktarda kesebilirsin. veya daha küçük bir pervanesi varmı onu araştır.
Kesersen dikkatli ol fazla kesme asıl dalgayı üreten pervanenin en dış kısımlarıdır.

pervaneyi plastik gibi gördüm. sağlam bir makas yada yan keskiyle 2 tarafından eşit miktarda kesebilirsin. veya daha küçük bir pervanesi varmı onu araştır.
Kesersen dikkatli ol fazla kesme asıl dalgayı üreten pervanenin en dış kısımlarıdır.
benim pervane ile işim yok ben cihazın hızını ayarlamak istiyorum , düşürüp arttırmak istiyorum , kalıcı olcsk birşey yapmak istemiyorum

220volt motor hız kontrol kartı yazın Googleda hazır kartlar var

Biraz ters mantık oldu sanki hocam? Küçük cisimler veya merkeze yakınlaştıkça daha hızlı döner, merkezkaç etki sebepli. Kolları açık ve kapalı buz patencilerinin dönüşü buna güzel örnek. Düşük watlı eski lamba var mı 5-10w seri bağlayıp deneyin @Shiriep.

Biraz ters mantık oldu sanki hocam? Küçük cisimler veya merkeze yakınlaştıkça daha hızlı döner, merkezkaç etki sebepli. Kolları açık ve kapalı buz patencilerinin dönüşü buna güzel örnek. Düşük watlı eski lamba var mı 5-10w seri bağlayıp deneyin @Shiriep.
nasıl yani

220volt motor hız kontrol kartı yazın Googleda hazır kartlar var
o işe yaramıyor , yazıdada yazdım motor takılıyor dönmüyor
Nasıl derken nasıl yani, anlaşılmayan neresi? Tek cümle yok mesajda?
yani lambaya bağlıyıp ne yapacağım elimde basit bir dimmer var ama o çalıştırmadı motor takılıyor dönmüyor
Nasıl derken nasıl yani, anlaşılmayan neresi? Tek cümle yok mesajda?
bu video daki cihazın benzerini yapmak istiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri